Ginekolog - położnik

Luteina

~Agula123

~Agula123

Witam pani doktor mam pytanie om miałam 17.02 cykle Średnio co 32dni metoda kalendarza. U ginekologa byłam 1 marca powiedział że moje bóle podbrzusza wynikają z nie pekajacego pęcherzyka. Na usg stwierdził że owulacja wystapila w ciągu 48h i dał mi czopki doodbytnicze distreptaza żeby pęcherzyk pękł miałam go brać przez 3 dni. Od 18 dc kazał mi brać luteine pod język 2*2przez 7 dni. Odbywała stosunek z mężem 28 a później od1-4 . Lekarz kazał mi zrobić test jak będę brała ja przez te 7 dni żeby sprawdzić czy doszło do zapłodnienia bo staram się o dziecko moje pytanie brzmi czy test mam wykonać we wtorek czy wynik będzie 100℅

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ginekolog Magdalena Hołownia

Odpowiedź eksperta

Podanie wymienionych leków nie gwarantuje, że dojdzie do zapłodnienia niestety. Test proponuję wykonać w terminie spodziewanej miesiączki.

44597 ginekolog-magdalena-holownia Kobieta, 34 lata, Warszawa
~Nikra

~Nikra

Ja również mam pytanie przedwczoraj dowiedziałam się o ciąży 5tysz beta orzyrsta prawidłowo ze względu na fakt ze jestem po jednej coazy obumarłe na etapie 3miesiaca lekarz podrąży włączył mi lutinus
Czy jest to normalne ze wogole ze boli mnie brzuch ?? Czasami czuje taki lekki ból. Boje się ze ciąża się nie rozwija

Odpowiedź eksperta

Bóle wynikają z rozciągania macicy. Jest to częsta dolegliwość zgłaszana przez pacjentki. Nie ma powodów do zmartwień, skoro odbyła się wizyta - zakładam, że lekarz potwierdził prawidłowy rozwój ciąży na ten czas. Proszę być zatem dobrej myśli.

~Weraas

~Weraas

Przyjmuje lutinus 2/1 dzis po zaaplikowaniu i godzinie zauważyłam trochę krwi w śluzie,czy to może być jakieś podrażnienie. 6tydz ciąży
Pozatym boli mnie podbrzusze i krzyż

Odpowiedź eksperta

Moze byc to efekt wywołany podrażnieniem. Tak czy inaczej - warto udać się na wizytę kontrolną do swojego lekarza w ciągu tygodnia. Jeśli nie jest to możliwe - proszę obserwować. Plamienie z podrażnienia powinno się zakończyć w ciągu godziny.