Ginekolog - położnik

Powiklania

~Cesarka

~Cesarka

Witam moja sistra miala 12 temu cesarke rana jednak nadal sączy sie nie widac krwi raczej osocze. Pryskam octaniseptem I przemywam szarym mydlem dodatkowo poza tym wietrzy rane I dostaje zastrzyki przeciw zakrzepowe I bierze ketanol forte na bol rana szczypie

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Cesarka

~Cesarka

Tak czy tak powinien wygladac proces gojenia ?troche nas to.nie pokoi ze tak goi sie rana .z rozmow z innymi kobietami.po cesarce nie wynikalo aby cos im wyciekalo

ginekolog Magdalena Hołownia

Odpowiedź eksperta

Proponuję zgłosić się do lekarza na obejrzenie rany. Zgaduję, że operacja była 12 dni temu ( bo nie napisała Pani kiedy). Po takim czasie większość ran jest już zagojona. Bywa, że gojenie się przedłuża np. w skutek złej pielęgnacji albo ciągłego drażnienia np. gumką od bielizny trzymanej na wysokości rany. Proszę zgłosić się do lekarza np. do szpitala gdzie była operacja.

44597 ginekolog-magdalena-holownia Kobieta, 34 lata, Warszawa
~Cesarka

~Cesarka

Witam zglosilismy sie okazalo sie ze to zakarzenie nasza pielegnacja odbywala sie dobrze niestety w szpitalu doszlo do zaniedbania I wewnatrz jest ropa

Odpowiedź eksperta

Nie obwiniamy nikogo. Przykro mi, że pojawiły się komplikacje. Zawsze należy liczyć się z ryzykiem powikłań mając jakąkolwiek operację.
Do zakażenia mogło dojść także i w domu np. stosując długi podkład poporodowy, który dotyka rany (zakażenie przez kontakt). Wystarczy także raz dotknąć nieumytą dłonią i zakażenie gotowe. Proszę zatem od razu tak kategorycznych wniosków nie wyciągać, gdyż będąc kilka dni w domu lekarz ani pielęgniarka nie mają możliwości nadzorowania pielęgnacji rany. A czasami stosowanie Octeniseptu to za mało, aby zapobiegać zakażeniom...
Mam nadzieję, że wszystko zakończy się dobrze.

44597 ginekolog-magdalena-holownia Kobieta, 34 lata, Warszawa