Ginekolog - położnik

Seks podczas okresu

Kasztanek9999

Kasztanek9999

Witam, dzisiaj w nocy 4 lutego (4dzien miesiączki), uprawiałam seks z chłopakiem, zakończony po za mną, chłopak ostatni raz się „wypróżnial” w piątek. Cykle mam Ok 31 dniowe, ostatni cykl trwał 38 dni (spowodowane zapewne stresem). Miesiączka trwa od 5-7 dni. Jakie jest ryzyko zajścia w ciąże? Proszę o szybka odpowiedz. A i dodam, ze to był drugi seks w moim życiu (może to ma jakieś znaczenie), z góry dziękuje za odpowiedz.

56694 kasztanek9999 Kobieta, 23 lata, Warszawa

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ginekolog Magdalena Hołownia

Odpowiedź eksperta

Jeśli ten cykl będzie trwał równie długo, co poprzedni - ryzyko ciąży jest zerowe. Problem polega na tym, że niekiedy zdarzają się zaburzenia owulacji, wydłużenia cyklu, różne kombinacje. Z tego względu młodym paniom zalecam zawsze stosowanie zabezpieczenia, nawet w czasie miesiączki - wystarczy zwykła prezerwatywa.

44597 ginekolog-magdalena-holownia Kobieta, 34 lata, Warszawa
Kasztanek9999

Kasztanek9999

Witam, mam jeszcze jedno pytanko do Pani, mianowicie skończył mi się wczoraj okres (trwał 5 dni) i nie mam śluzu żadnego, wiec chyba nie ma obaw , ze mam teraz dni płodne, wiec na zapłodnienie nie ma szans? Pozdrawiam.

Kasztanek9999

Kasztanek9999

Dzień dobry, chciałam dopytać, czy jeżeli za pare dni wystąpi gesty, ciągnący się śluz (zawsze występował w połowie cyklu), to znaczy, ze plemniki nie przeżyły i do zapłodnienia nie doszło, od czasu stosunku? Pozdrawiam.

Kasztanek9999

Kasztanek9999

Chodzi mi o to czy, jeżeli wystąpi ten śluz znaczy, ze od tego momentu wystąpi dopiero owulacja? A minęło zbyt dużo czasu aby plemniki tyle przeżyły, to pytanie czysto hipotetyczne :)

Odpowiedź eksperta

W czasie dni płodnych śluz jest bardzo rozciągliwy - podobny do surowego białka kurzego. Jest on bardzo rzadki. Szczyt rozciągliwości przypada w momencie owulacji. Jeśli pyta Pani o gesty rozciągliwy śluz - nie za bardzo wiem, co ma Pani na myśli. Może to też świadczyć o małej wiedzy w tym temacie, stąd interpretacja moze byc błędna...

44597 ginekolog-magdalena-holownia Kobieta, 34 lata, Warszawa
Kasztanek9999

Kasztanek9999

Właśnie o to mi chodziło :) biały, mocno ciągnący się śluz zawsze występował w połowie cyklu, dlatego stad moje pytanie, czy jak wystąpi teraz tez w połowie cyklu, to mogę odetchnąć z ulga, ze ciąży nie ma? Od czasu stosunku miałam 2 dni suche, a teraz przezroczysty, kruszący się na bieliźnie, wiec z moich obserwacji wynika, ze owulacji jeszcze nie było, racja? :)