Ginekolog - położnik

Ciąża

~Nikoleta24

~Nikoleta24

Czy szybki marsz w ciąży jest niewskazany? I czy przez tupanie mocne nogami żeby zrzucic snieg z butów cos można spowodować zlego? To 5 tydzien

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ginekolog Magdalena Hołownia

Odpowiedź eksperta

Opisane czynności nie stsnowią zagrożenia dla ciąży. Na tym etapie proszę spodziewać się delikatnych bólów w podbrzuszu co wynika z rozciągania dię macicy. W razie dalszych wątpliwości zachęcam do ponownego kontaktu

44597 ginekolog-magdalena-holownia Kobieta, 34 lata, Warszawa
~Nikoleta24

~Nikoleta24

A jak jest z progesteronem? Norma do 75nmol. Przed braniem dufastonu wynik byl 80nmol a teraz jak biore 2x1 na zlecenie lekarza to wynik progesteron 65nmol. Czy to ok? Wystarczy dla utrzymania ciąży?

~Nikoleta24

~Nikoleta24

Wyczytalam gdzies ze duphaston nie podnosi stezenia progesteronu we krwi w badaniu i mose nie byc widac wysokiego progesteronu mimo brania leku. Cyz to prwwda? Czy tski wynik jest dobry

Odpowiedź eksperta

Monitorowanie poziomu progesteronu wykorzystuje się dla ciąż po leczeniu niepłodności, nie wykonujemy tych badań w czasie "zwykłej" ciąży.

Osobiście w tym momencie nie zajmuję się takimi ciążami, stąd nie zalecam tego badania i nie jestem w stanie udzielić Pani właściwej odpowiedzi na zadane pytanie.
Proszę zgłosić się do swojego lekarza z takim wynikiem.

~Nikoleta24

~Nikoleta24

A jak jest z d3? Zrobilam badanoe bo pdoobno wszyscy maja niedobor i wyszlo 14.5 a norma 30-100. Czytam i zdania sa podzielone jedni mowia ze trzeba brwc od razu a inni ze od 2 trymestru. W moim przypadku czekać czy suplementowac?

~Nikoleta24

~Nikoleta24

W jakiej dawce? I czy ma znaczenie jaka to bedzie witamina? Mam vigantoleten w domu

~Nikoleta24

~Nikoleta24

Dziękuję. Zapytan jeszcze o jedną rzecz bo mnie to nurtuje. Kolezanka w pracy z ktora wspolpracuje miala opryszczke wargowa. Ja nie wiedzac ze ona jest grozna nie skupialam sie na tym. Nigdy wczesniej nie mialam opryszczki i przeczytalam ze kest bardzo niebezpieczna w 1 trymestrze. Bardzo sie teraz boję ze moglam sie zarazic na dodatek wokol ust zrobila mi sie czerwona plama...

Odpowiedź eksperta

Wirsu przenosi się drogą kontaktu śluzówek. Zakładam, że nie całowała się Pani z koleżanką w usta. Jeśli nie było takich pocałunków - proszę się nie martwić, że wirus dopadł Panią drogą powietrzną.