Ginekolog - położnik

Ciąża

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ginekolog Magdalena Hołownia

Odpowiedź eksperta

Wiek liczymy od momentu owulacji, bo w tym dniu dochodzi do zapłodnienia. Zagnieżdżenie jest później, ale wiek ciąży pozostaje obliczony w oparciu o zapłodnienie.

44597 ginekolog-magdalena-holownia Kobieta, 34 lata, Warszawa
Magda24

Magda24

A jeśli ja wspolzylam dnia 1.12 a zrobiłam test 7.12 i wyszedł dodatni to raczej za szybko prada. Tag ze do zapłodnienia musiało dojść kilka dni wcześniej jeśli test pokazał 2 kreski?

58104 magda24 Kobieta, 25 lat, Bieszkowice

Odpowiedź eksperta

Zakładamy, że hormon wydziela się od ok. 8 dnia po zapłodnieniu, czyli coś się nie zgadza.
Myślę, że nie ma co diagnozować, kiedy doszło do poczęcia. Mąż jeden, partner jeden... tak czy inaczej ciąża jest i koniec.

Magda24

Magda24

Czyli mogę być spokojna ?jeśli hormon wydziela się 8 dnia czyli test by nie pokazał jak stosunek byl 1.12 a test robiony 7.12 no właśnie nie dokonca 1 partner temu te obawy

58104 magda24 Kobieta, 25 lat, Bieszkowice

Odpowiedź eksperta

Pani Magdo, zatem ciąża pochodzi z wcześniejszego stosunku.
Takie tłumaczenie nie jest dowodem w sprawie o ojcostwo. W tym celu należy wykonać badania DNA, które weryfikują rzeczywistość.
Wyliczenia zakładają, że usg zostało prawidłowo wykonane, czyli została dobrze zmierzona długość zarodka.
Tak samo pamięć bywa zawodna. Może stosunek był nieco wcześniej???
Tak czy inaczej - wyliczenia i moment wykonania testu ciążowego nie są podstawą do ustalenia ojcostwa.