Ginekolog - położnik

Krwawienie przed okresem

~Monka95

~Monka95

Witam, biorę tabletki hormonalne w weekend mam dostać miesiączkę. Zauważyłam że od 4 dni w środku w moim śluzie jest krew
Wcześniej była lekko różowa, dzisiaj jest juz czerwona. Co to moze oznaczać? Pierwszy raz mam taka sytuacje.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ginekolog Magdalena Hołownia

Odpowiedź eksperta

Nie oznacza to nic konkretnego. Tak może się zdarzyć, że raz na jakiś czas pojawia się niewielkie plamienie z dróg rodnych przy stosowaniu pigułek. Nie świadczy ono o ciąży.Jeśli będzie się to powtarzało w kolejnych cyklach - można zastanowić się nad zmianą pigułek na inne.

44597 ginekolog-magdalena-holownia Kobieta, 34 lata, Warszawa
Bella29

Bella29

Dzień dobry. Pisze z takim zapytaniem. Wczoraj w toalecie podczas podcierania zauwazyłam krew w upławach. Jestem prawie w połowie cyklu(12dzień)pierwszy raz mi sie to zdarzyło. Dodać moge fakt ze staramy sie z mezem o dziecko od poł roku. Dwa miesiące leczylam sie bromergonem, nastepnie przez miesiac brałam ovarn,,a teraz od stycznia biore witamine d i olej wiesiołka. Proszę powiedziec mi co tak krew może oznaczac? dziekuję z odpowiedz

57959 bella29 Kobieta, 30 lat, Garwolin

Odpowiedź eksperta

Moze oznaczać że zbliża się Pani do owulacji. Jeśli po tym cyklu nie będzie ciąży - proszę umówić się na usg po tej najbliższej miesiączce.

Bella29

Bella29

Dziekuje. Tak wlasnie pomyslalam ze moze oznaczac owulacje. A dlaczego pani tak stanowczo nakazala wizyte u ginekologa w wykonanie usg?

57959 bella29 Kobieta, 30 lat, Garwolin

Odpowiedź eksperta

Zaleciłam, gdyż nie wiem skąd to plamienie. Może ma Pani jakiegoś polipa w środku? Zadała Pani ogólne pytanie, skąd jest plamienie. Należy w takim przypadku wykonać usg - zwłaszcza, że pisze Pani o staraniach o ciążę i pojawiło się coś, co wzbudziło u Pani niepokój. Post na forum nie stawia diagnozy, stąd zalecenie konsultacji u lekarza.

~Olka1777

~Olka1777

Pisze z takim problemem otoz moje cykle trwaja 28 dni kilka razy sie zdarzylo ze mialam 24, 26 i 31 dni. I moj problem jest taki ze dwa dni po skończonym okresie przez 1,5 dnia tak jakbym sie jeszcze oczyszczala po okresie mialam resztke krwi. Tydzien pozniej odbylam stosunek z zabezpieczeniem partner w trakcie wychodzi ze mnie prezerwatywa nie pekla nie spadla i dzien po tym stosunku mialam jednorazowe brudzenie taka wydzielina kawy z mlekiem po 4 dniach odbylismy ponownie stosunek tez z zabezpieczeniem i dzien pozniej znowu pojawila sie taka kawa z mlekiem. Obecnie jestem na tydzien przed okresem i nie mam zadnych objawow typu bolu piersi i trochę sie martwie. W trakcie stosunkow do niczego ryzykownego nie doszlo. Czy przez to ze plamilam brudzilam w trakcie cyklu jest mozliwe ze okres sie troche przesunie? Byl to tez dla mnie meczacy miesiac. Jakie przyczyny moga tez byc tych plamien brudzen?

Odpowiedź eksperta

Takiej kobiecie należy wykonać badanie usg zaraz po zakończonym krwawieniu miesiączkowym ok. 6-10 dc (nawet jeśli są plamienia). Należy wykluczyć, czy nie stoi za tym polip. Następnie można zlecić kurację hormonalną celem wyregulowania krwawień.