Ginekolog - położnik

Wczesna ciąża

~Martaaa9

~Martaaa9

Pani doktor ostatnią miesiaczke mialam 9 grudnia. Cykle mam z reguły 29-31dniowe ale nie wiem ile teraz mogą trwac. Jestem po poronieniach dwoch, mam zdiagnozowana trombofilie. Zrobilam bete i wynik 44. Progesteron 85nmol. Boli mnie podbrzusze jak na okres. Czy to normalne? Czy mam sie czym martwic? W ostatniej ciazy ktora stracilam moja pierwsza beta rowniez byla cos w okolicy 40.
Lekarz kazal brac zastrzyki w brzuch z neoparinu od pozytywnego testu, wiec rozumiem ze jutro rano moge juz zrobic pierwszy zastrzyk? Tak sie martwie żeby nie stracić tej ciąży :(

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ginekolog Magdalena Hołownia

Odpowiedź eksperta

Witam. W takiej sytuacji proponuję robić już zastrzyki. Można zacząć od jutra. Mam nadzieję, że tym razem się uda. Trzymam kciuki!

44597 ginekolog-magdalena-holownia Kobieta, 34 lata, Warszawa
~Martaaa9

~Martaaa9

A czy ta beta jest ok? Czy za nisko?
Dodatkowo w 27dc bylam na usg (w czwartek) i sie dowiedzialam ze endometrium ma okolo 9mm i ze jest podobno za slabe na ciążę. Czy skoro dzieciatko sie zagniezdzilo to moge sie tym nie przejmować?

Odpowiedź eksperta

Na tę chwilę nie można prognozować, czy będzie ok czy nie. Należy mieć nadzieję, że ciąża zakończy się pomyślnie.

~Martaaa9

~Martaaa9

Wlasnie zauwazylam ze wyplynal ze mnie sluz brazowy.... czy to nie znaczy dobrze??? Nie czerwony tylko brązowy taki jak czasem przed okresem jest

~Martaaa9

~Martaaa9

Dzisiaj rowniez brazowy śluz.. nie jest on mocno brazowy ale jest. W dodatku sa w nim jakies grudki. Od wczoraj od 21 biore duphaston 2x1. Czy mam sie czego obawiac? Powinnam aktualnie miec miesiaczke wiec moze to od tego? Bardzo sie martwie ze i ta ciaze strace

Odpowiedź eksperta

Przy takich objawach i Pani wywiadzie strat ciąży - proszę wykonać jutro beta hCG. Może to oznaczać utratę ciąży. Może, ale nie musi.

~Martaaa9

~Martaaa9

Mam ujemna grupe krwi. Maz dodatnia czy przy takich plamieniach
Brązowych trzeba podawac zastrzyk z immunoglobulin?

~Martaaa9

~Martaaa9

Witam przyrost bety po 48h to z 44 na 124. Mam pytanie bo prócz kwasu foliowego, witaminy b6 i b12, acardu i heparyny nie biorę zadnych witamin. Ze wzgledu na poronienia obawiam sie ze nie suplementujac żadnych witamin moge poronic. Czy suplementy sa ważne? Dodatkowo podobno przy niedoczynności z powoli rozwijającym sie hashimoto nie wolno jodu. Czy nie suplementowanie jodu moze doprowadzić do poronienia?

~Martaaa9

~Martaaa9

Jeszcze jedno pytanie. Czy konieczna jest suplementacja witamina d ? I odebralam wynik kwasu foliowego - 38 a norma 26. Biore 5mg zwyklego, 0.8 mg zwyklego i 0.8 metylowanego. Czy za duzo kwasu moze zaszkodzić dziecku? Homocysteina 5.8