Ginekolog - położnik

Cień

~Elwirka156

~Elwirka156

Witam, 2.12 powinnam dostać okres. Do tej pory nie dostałam, cykle 35 dni chodź nie regularne, z mężem staramy sie po poronieniu. Strania wedługkalendarzyka nie wyszły, ponieważ owulacji miałam mieć niby 12~18. 12, a zaczęliśmy starania 21~24.12. Dziś zrobiłam test patrzyłam od razu wyszła biała kreska bardzo białą ze była widoczna po4 minutach cień cienia fioletowego, i me pytanie czy jest szansa? Czy juz nie mam co się łudzić bo test wyszedł by 100% pozytywny.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

położna Monika Łuszczyńska

Odpowiedź eksperta

Witam serdecznie test wykonujemy zgodnie z instrukcją producenta, jeśli ma Pan iwątpliwości co do wyniku testu warto wykonać go po raz kolejny lub udać się do laboratorium na test z krwi, jest on bardziej wiarygodny. Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki :)

44573 polozna-monika-luszczynska Kobieta, 41 lat, Lublin
~Elwirka156

~Elwirka156

Oczywiście ,ale Chciałam bym wiedzieć czy dziś tj 07.12 test powinien w mojim cyklu wyjść juz z grubymi krechami?

Odpowiedź eksperta

5 dni po terminie spodziewanej miesiączki test powinien być dodatni. Jednak gdy owulacja była późnej to do zapłodnienia doszło później i test może być jeszcze ujemny. Jeśli za 3-4 dni nie będzie miesiączki proszę powtórzyć test z moczu a najlepiej z krwi.

44573 polozna-monika-luszczynska Kobieta, 41 lat, Lublin
ginekolog Magdalena Hołownia

ginekolog Magdalena Hołownia

Odpowiedź eksperta

Intensywność na wyniku zależy od poziomu hormonu. Im większa ciąża, tym więcej hormonu.
Nie jest jednak powiedziane, że od razu widzimy grube krechy. Jest to zmienne. Jedne panie mają w dniu miesiączki już więcej hormonu, a inne - nieco mniej. Widełki są bardzo szerokie. Na pewno test wykonany ponownie po kilku dniach powinien być bardziej intensywny, gdyż świadczy to o wzroście hormonu. Proszę się nie martwić, że wynik wyszedł "mało intensywny". Tak czy inaczej wynik uznajemy za dodatni.

44597 ginekolog-magdalena-holownia Kobieta, 33 lata, Warszawa