Ginekolog - położnik

Czy moge być w ciazy

~Elizabeth21

~Elizabeth21

Witam, Pani doktor mam takie zapytanie. Ostatnią miesiączkę miałam 23 września, aktualnie zazywam tabletki antykoncepcyjne Vibin Mini od prawie roku. W środę zaczal mi sie nowy blister (przyjmuje je zawsze o godzinie 18), ale kilka godzin po potknięciu tabletki zwymiotowalam. Nie przyjelam kolejnej tabletki tylko kontynuowalam następnego dnia. W piatek doszlo do peetingu z chłopakiem ale wytrysk nastąpił na zewnątrz. Kilka godzin później powtorzylismy to samo i kolejny tez skończył na zewnątrz. Po pierwszym razie nie wsadzal mi juz palców do pochwy, dopiero zaczal od tego za kolejnym razem po tym czasie. Czy plemniki mogły przetrwać i przedostać sie do pochwy? Jaka jest możliwość zajscia w ciaze? Zauwazylam ze mam lekko brazowe plamy od tego czasu, co to oznacza?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ginekolog Magdalena Hołownia

Odpowiedź eksperta

Lek uznajemy za nieprzyjęty, jeśli wymioty wystąpią w ciągu 3 godzin od wzięcia leku. Jeśli minęło tyle czasu między połknięciem pigułki a wymiotami - jest Pani bezpieczna.

44597 ginekolog-magdalena-holownia Kobieta, 33 lata, Warszawa

Odpowiedź eksperta

Nie wiadomo. Może doszło do podrażnienia pochwy w czasie zbliżenia. Może to też być pozostałość po miesiączce. Trudno ocenić.

44597 ginekolog-magdalena-holownia Kobieta, 33 lata, Warszawa
~Elizabeth21

~Elizabeth21

Pani Doktor, od tego czasu kluje mnie momentami w podbrzuszu, czym to moze byc spowodowane?

~Elizabeth21

~Elizabeth21

Pani Doktor, od tamtego zdarzenia minęło 13 dni, zrobilam test i wyszedl negatywny. Czy moge to traktować jako rzetelny wynik, czy powtórzyć test za kilka dni dla pewności?