Ginekolog - położnik

okres

~PolaOla

~PolaOla

Dzień dobry, jestem po pierwszym okresie po porodzie, teraz 2 okres spoznia mi sie już 5 dzien. Z mezem nie wspolzylam, jedynie co peeting, ocierania, kilka razy wlozyl mi penisa, po czym wyjal. Czy ciąże mogę w 100% wykluczyc? Pytanie może glupie, ale jeszcze mam troche czasu żeby kupic ellaone w razie W.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ginekolog Magdalena Hołownia

Odpowiedź eksperta

Nie mogę się wypowiedzieć, czy może Pani wykluczyć ciążę na 100% - nie byłam świadkiem, więc nie oceniam. Bardzo mi przykro... Jeśli nie planuje Pani ciąży w tym momencie swojego życia, a któraś z sytuacji martwi Panią, że może zaowocować ciążę - sugeruję zastanowić się nad wzięciem ellaOne.

44597 ginekolog-magdalena-holownia Kobieta, 33 lata, Warszawa
~PolaOla

~PolaOla

a jeżeli wezmę 48h po tym incydencie tabletkę to na wszystko będzie dobrze? po porodzie naprawdę trudno mi jest określić kiedy były/są dni płodne, ostatni okres miałam 15 sierpnia więc powinnien już być następny, a jednak nie ma. Całe zdarzenie miało miejsce w poniedziałek wieczorem.

Odpowiedź eksperta

Nie można powiedzieć, że wszystko będzie dobrze. Jeśli coś tam faktycznie było - tabletka może zapobiec owulacji. Nie działa, jeśli owulacja już miała miejsce.
Skuteczność jest największa, jeśli tabletka jest wzięta jak najszybciej - rejestracja leku mówi o 3 dniach (Escapelle) lub 5 dni (ellaOne).

~PolaOla

~PolaOla

Mimo wszystko wzielam tabletke Escapelle, teraz mialam dni suche, wydaje mi sie ze plodne i owulacja minely już przed tym incydentem, ze wzgledu na przezroczysty sluz jak woda, czy w takim wypadku tabletka działa?

~PolaOla

~PolaOla

Pani Doktor, postanowiłam wyluzowac, tabletka zjedzona, nie wiem czy dziala czy nie, ale nie dostalam zadnych plamien, czuje sie dobrze, okresu dalej nie mam, czy to normalne? Jak to z tym okresem po Escapelle jest? Dodam jeszcze, ze podbrzusze mnie bolalo, jednak teraz już tego nie odczuwam, nie wiem z jakiej przyczyny, mogl być tez stres.

Odpowiedź eksperta

Jedne panie mają plamienie / krwawienie po wzięciu pigułki, a inne nie mają. Nie rozpatrujemy tego pod względem skuteczności preparatu.

~PolaOla

~PolaOla

dobrze, Pani Doktor Escapelle to duża dawka hormonów, proszę mi jeszcze przybliżyć co z miesiączką, teraz się spóźnia, ale czy może wystąpić za jakieś 2 tygodnie, albo wgl pominąć ten cykl? Czytałam również, że po porodzie nie ma co się tak przejmować brakiem okresu w wyznaczonym terminie bo hormony się stabilizują i może występować z opóźnieniem, a nawet pominąć jeden cykl, czy to prawda?

~PolaOla

~PolaOla

Pani Doktor, wreszcie ulga, wczoraj popołudniu dostałam miesiączkę. Od wczoraj przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Logest, przepisane przez ginekologa po ciąży. Stosowanie zaczęłam od 2 miesiączki po porodzie (okres 4 miesięcy po cc). Mam kilka pytań, chyba już ostatnich w tym temacie. Jak ocenia Pani tabletki Logest? Kiedy mogę spodziewać się jakiś skutków ubocznych np. złego samopoczucia? Ile powinnam odczekać z współżyciem z mężem, żeby utworzyło się odpowiednie stężenie leku?
Mam jeszcze problem co do bolesności miesiączek. Przed ciążą miałam ten sam problem, ratowała mnie Pyralgina i Nospa maks. Lekarz był pewien, że teraz to ustanie. Pierwszy okres był okej, jednak teraz znowu jest fatalnie. Wczoraj do zniesienia, a dziś już towarzyszą mi wymioty, które ustąpią dopiero po Nospie maks. Czyli jest to samo co przed ciążą. Czy mogę liczyć, że dłuższe przyjmowanie antykoncepcji coś zmieni czy poprostu taka moja natura i muszę się z tym pogodzić? Czy jest jakakolwiek możliwość złagodzenia bólu innymi metodami ginekologicznymi?
Jeszcze na koniec chcę zapytać, czy dobrze pamiętam przyjmowanie Logest, od 1 dnia miesiączki przez 21 dni (całe opakowanie), potem 7 dni przerwy i pojawia się miesiączka (przyjmuje kolejne opakowanie). Co miałabym zrobić gdyby miesiączka nie wystąpiła po 7 dniowej przerwie i się opóźniła? Dotychczas cykle miałam rozregulowane, mniej więcej 31, 34 dni, teraz dostałam po 37.