Ginekolog - położnik

Przetrwała żyła pępowinoa prawa

~domizaklopotana

~domizaklopotana

Dzień dobry,

Jestem w 30 tygodniu ciąży, 2 dni temu miałam badanie prenatalne na którym lekarz powiedział mi, że mam przetrwałą żyłę pępowinową prawą, ogolnie powiedzial, że nie mam się czym stresować, ze to rzadka anomalia. Dziecko rozwija się prawidłowo waży ponad 1600g, wymiary są prawidłowe. Czy można poznać przyczynę takiej anomalii, czy jest ona niebezpieczna dla dziecka?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ginekolog Magdalena Hołownia

ginekolog Magdalena Hołownia

Odpowiedź eksperta

Tak się u niektórych zdarza. Jeśli lekarz nie widział nic ponadto niepokojącego - proszę się tym nie przejmować, gdyż o niczym to nie świadczy.

44597 ginekolog-magdalena-holownia Kobieta, 34 lata, Warszawa
~Ediprzestraszona

~Ediprzestraszona

Domizaklopotana czy mogłabyś mi napisać co wynikło z tą przetrwał prawą żyłą pępowinową? Jestem w takiej samej sytuacji w jakiej Ty byłaś, pozdrawiam

~Dominikazontama

~Dominikazontama

Dzidziuś urodził się zdrowy wiec nic złego się nie działo, niektórzy podobno tak maja to taka „ uroda”

~Kk75

~Kk75

U mnie tez podobne rozpoznanie, a jak u Ciebie Ediprzrstraszona? Wszystko z maleństwem Ok?

~Dariassd

~Dariassd

Hej ;) napiszcie czy wasze maluchy są zdrowie u mnie tez był przetrwała żyła pepkowinowa i dzidziuś niby zdrowy się urodził ale teraz ciagle spostrZegam dziwne nieprawidłowości szybko małej rośnie główna jest rozdrażniona i senna rozwija się prawidłowo ale ma 7 miesięcy i siedząc czasem ba boki się chwileje ma obniżone napięcie i bije się ze to choroba dandy walkera ..... dajcie znać jak u was po porodzie bo czasem niestety wychodzi coś po miesiącach