Ginekolog - położnik

Artefakt czy ciąża.

AśkaS

AśkaS

Byłam dzisiaj u lekarza.Według istatniej miesiączki powinien to być ósmy tydzień ciąży.jednak jestem po czterech cc.lekarz miał problem z usg dopochwowym bo macica głęboko.Ale jest powiększona.Cośtam jest ale ciężko było to dojrzeć lekarz stwierdził albo pęcherzyk ciążowy albo artefakt.mam brać przez tydzień luteinę i za dwa tygodnie przyjść. A pytanie mam takie,czy jeśli to jest jak to lekarz określił artefakt może on dawać objawy ciąży łącznie z pozytywnym testem?czy faktycznie to jest ciąża ale bardzo młoda i ze względu na to że jestem tak.głęboka,na usg ciężko zobaczyć.lekarz powiększał na usg obraz a i tak to jakby nardzo z daleka widać. Nie wiem co o tym myśleć.

56403 askas Kobieta, 39 lat, Strzelin
ginekolog Magdalena Hołownia

Odpowiedź eksperta

Dodatni test ciążowy oznacza ciążę. Odnośnie usg nie wypowiem się, bo nie wiem, co zobaczył lekarz. Moze miał słaby sprzęt usg. Przykro mi, ale nie jestem w stanie wytłumaczyć tego, co widział lekarz.
Artefakt to określenie na obraz mogący był tzw. złudzeniem, że coś jest, a tego tak naprawdę tam nie ma.

44597 ginekolog-magdalena-holownia Kobieta, 33 lata, Warszawa
AśkaS

AśkaS

Dziękuję.Trochę mnie Pani Doktor uspokoiła.Będę spać spokojnie,bo już myślałam,że dzieje się coś dużo gorszego.Miałam potwornego stresa po tej wizycie.Teraz spokojnie czekam do kolejnego usg.Całkiem możliwe,że to młodsza ciąża niż z miesiączki wskazuje.Przerabiałam to przy pierwszym dziecku gdzie jak się okazało owulację miałam nie normalnie a tuż przed kolejną spodziewana miesiączką.ale wtedy cykle nie były zbyt regularne.

Odpowiedź eksperta

Całkiem możliwe, że ciąża będzie młodsza niż to wynika z miesiączki. Jeśli byłoby to 8 tygodni - byłoby już eidać zarodek i bijące serduszko. W młodszej ciąży może być sam pęcherzyk. Proszę o info, co pokaże usg na kolejnej wizycie. Pozdrawiam.

44597 ginekolog-magdalena-holownia Kobieta, 33 lata, Warszawa
AśkaS

AśkaS

Napewno napiszę.przy pierwszej ciąży to przerabiałam.wiek ciąży według miesiączki się nie zgadzał z stanem faktycznym.ale wtesy miałam nieregularne cykle.i wyszło,że musiałam zajść w ciążę tuż przed kolejną spodziewaną miesiączką.