Ginekolog - położnik

Hormony a ciąża

~Mama ciazy

~Mama ciazy

Pani doktor czy to możliwe że włosy w czasie ciąży mi się przyciemnily? Zawsze miałam włosy na brzuchu ale teraz wydaje mi się mam ich wieje i są ciemniejsze jak podpisów koszulkę to aż to źle wygląda..:/

~Szyszunia1806

~Szyszunia1806

To możliwe przez hormony ale najlepiej nic z tym nie robic. wiele kobiet to depiluje a potem po ciąży musi się nadal z tym zmagac natomiast lepiej to zostawić bo po ciąży te włoski ż powrotem jaśnieja. mi osobiście zwyczajnie same wypadly. w ciąży nie dość że zrobiły się czarne to jeszcze długie. wokół pepka i na lini do wzgorka. nic z tym nie robiłam po mimo ,,rad,, by się tego pozbyć bo brzydko wygląda i jakiś czas po porodzie zwyczajnie znikły.

~Mama w ciąży

~Mama w ciąży

No nic trudno, nie bede ich ruszać niech rosną, jeśli tak ma być to przyzwyczaje się :) najważniejszy zdrowy maluszek :) Pani doktor a niech mi Pani powie czy da się obliczyć kiedy mniej więcej doszło do zapłodnienia? Jeśli bylam u lekarza i z usg wychodziło 8t6 dzień(płód 2.22cm) i to było 23 grudnia a ostatnia miesiączka 20 październik (cykle 27-28dni miałam regularne jednak po zmianie klimatu okres się spóźnial i cykle wynosily 30/ 31 dni, te dwa ostatnie)

ginekolog Magdalena Hołownia

ginekolog Magdalena Hołownia

Odpowiedź eksperta

Może to Pani obliczyć następująco. Bierzemy pod uwagę to usg, gdzie było 8,6 tyg ciąży.Od daty kiedy było badanie odejmuje Pani 6 tyg i 6 dni i ma Pani dzień poczęcia.

44597 ginekolog-magdalena-holownia Kobieta, 33 lata, Warszawa
~Mama w ciąży

~Mama w ciąży

Czyli to by wychodził 1 listopad? Nie wiem czy dobrze policzyłam :( 4 tydzień 3d to ktory tydzień ciąży? A to takie pewne że wtedy doszło do zapłodnienia czy moglo dojść np później? :)