Ginekolog - położnik

Zajście

~MAMA mama

~MAMA mama

Witam rok temu urodzilam syna, chcemy starac sie ponownie. Z mężem staraliśmy się ponad 2lata "staraliśmy" -poprostu stosunki bez zabezpieczenia, gdy mialam w końcu pytać lekarza o jakieś badania czy jesteśmy zdrowi itd, okazalo sie ze jestem w ciąży, dodatkowo w tym czasie założyłam kalendarzyk i wyliczylam dni płodne. Udało się. Cy teraz z druga ciąża będzie tak samo ciężko? Czy to zasługa kalendarzyka? Bo troche nie wierze ze pomad dwa lata nie trafiliśmy na te dni... czy zrobic badania?

ginekolog Magdalena Hołownia

ginekolog Magdalena Hołownia

Odpowiedź eksperta

Myślę, że warto zacząć prowadzić kalendarzyk i śledzić swój cykl. Zachęcam do roku starań, ale takich intensywnych. Jeśli po tym czasie nie uda się uzyskać ciąży - wtedy dopiero jest powód, by takie badania wykonać. Mogliście nie trafić w ten konkretny dzień... bywa.
Tym razem sytuacja może się powtórzyć, ale sprawa nie jest przesądzona.

44597 ginekolog-magdalena-holownia Kobieta, 33 lata, Warszawa
karo94

karo94

może spróbuj sobie pomóc także jakimś suplementem diety np. Inofem, pobudza owulację i poprawia jakość komórek jajowych :) dodatkowo fajnie jest stosować go po antykoncepcji :) ja muszę wypróbować, na pewno dam znać czy coś pomógł :) jest zalecany również dla kobiet z pco, a mi się kiedyś pojawiały torbiele, natomiast teraz nie mam żadnego uff

54761 karo94 Kobieta, 28 lat, Poznań