Ginekolog - położnik

Planowanie ciąży a problemy żołądkowe

cyśka

cyśka

Witam serdecznie.Staramy się z mężem o drugie dziecko.Jednocześnie od kilku dni biorę tabletki na żołądek o nazwie IPP 40 40mg ponieważ od dłuższego czasu mam problemy żołądkowe.Chciałam się dowiedzieć czy ten lek mogę brać starając się o dziecko,czy przestać go brać?Czy może on w jakiś negatywny sposób wpłynąć na dziecko? Jestem w kropce bo nie wiem co mam robić.

53173 cyska Kobieta, 38 lat, Warszawa

Odpowiedzi znajdują się poniżej

cyśka

cyśka

Witam ponownie.
Czy ktos mógłby mi odpowiedziec?? Naprawdę nie wiem co mam robić w takiej syt.

ginekolog Magdalena Hołownia

Odpowiedź eksperta

Lek nie koliduje z wczesną ciążą. Nie ma on też wpływu na starania o dziecko. Proszę stosować lek bez obaw.

44597 ginekolog-magdalena-holownia Kobieta, 34 lata, Warszawa
~Imesopral

~Imesopral

Pani doktor a taki lek jak mesopral na refluks zaladka ??czy ma wpływ na planowanie ciąży

cyśka

cyśka

Pani doktor bardzo dziękuję za odp.
To dla mnie bardzo ważne.
ps.kamień spadł mi z serca :)

Odpowiedź eksperta

~Imesopral
Pani doktor a taki lek jak mesopral na refluks zaladka ??czy ma wpływ na planowanie ciąży

Nie ma on wpływu na planowanie ciąży.

cyśka

cyśka

Pani doktor a mam jeszcze jedno pytanie.Cykle mam 27-28 dniowe.Zastanawiam się kiedy występuje w takim przypadku owulacja. Mozna to jakoś obliczyć?Kupiłam testy owulacyjne ale nie wiem od którego dnia cyklu zacząć je robić.W necie piszą różnie niestety.Mamy już synka i nie ukrywam że chcieli byśmy się starać o córeczkę.Wiem też że o córcię najlepiej kilka dni przed owulacją.Ale jak jej nie przegapić i trafić na te kilka dni "przed"?

Odpowiedź eksperta

Sposoby na uzyskanie preferowanej płci nie są aż tak skuteczne, jak głoszą plotki.... a skąd Pani wie, jak długo będzie w Pani ciele żył plemnik?

Owulacja ma miejsce ok. 14-15dc. Testy owulacyjne proszę wykonywać od ok. 11 dc.

cyśka

cyśka

Witam ponownie Pani Doktor.
Udało nam się i jestem obecnie w 8tyg. ciąży :)
Na usg okazało się niestety że mam krwiaka.Lekarz przepisał mi duphaston 2x dziennie i to wszystko.Natomiast w necie większość dziewczyn z takim problemem ma zalecenie leżenia...ja natomiast do końca lutego jeszcze pracuję.Pracę mam dość ryzykowną (noszenie ciężkich kartonów,wchodzenie kilkanaście razy dziennie po drabinie).
Jakie jest Pani zdanie na ten temat?? Czy powinnam leżeć,czy poprostu wystarczy się oszczędzać?
Bardzo martwię się tym krwiakiem i już sama nie wiem co robić w takiej sytuacji.
Dziękuję za odp.i pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedź eksperta

Gratulacje! Jest sukces. Moim pacjentkom z objawami krwiaka polecam oszczędzający tryb życia. Myślę, że u Pani też byłoby rozsądnie odpoczywać... Na pewno nie polecamy nosić kartonów ani wspinać się po dużej ilości schodów czy drabinie...

cyśka

cyśka

Witam Pani Doktor :)
Ja znów śpieszę z pytaniem.Niestety cały czas mam problemy żołądkowe o których pisałam w postach wyżej. Tak jak pisałam jestem w ciąży i jest to prawie 19tydzień. (18t-5dni).Do tej pory nie brałam (tzn. w ciąży) żadnych leków,natomiast dolegliwości są na tyle uciążliwe że dziś byłam na wizycie u gastrologa który przepisał mi POLPRAZOL 10mg.Powiedziano mi że lek ten spokojnie mogę brać teraz już w drugim trymestrze ciąży.Ja jednak jestem dość ostrożna i zanim go wezmę wolę dopytać czy napewno mogę go brać w ciąży??

pozdrawiam