Ginekolog - położnik

Goraczka u niemowlaka

~paulina 2016

~paulina 2016

witam pani Moniko chciałabym się zapytać o goraczke a raczej o wiarygodność termometru do pomiaru temp ciala.posiadam termometr bezdotykowy firmy microlife.zastanawia mnie jakpowinno się mierzyc temp dziecku czy na srodku czola czy inaczej?ja mierze corce na srodku czola i wtedy pokazuje 37,4 lub mniej a gdy corka przekręci glowke to już pokazuje prawie 38 i alarm sygnalizuje goraczke o co w tym chodzi?boje się ze zle mierze i corka ma goraczke a ja nie podaje leku.glowke ma trochę cieplejsza ale poza tym jest ok mala nie kaszle nie ma kataru jest marudna czy to mogą być zeby?mala ma 4,5 miesiąca i czy ja dobrze jej mierze temp?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

położna Monika Łuszczyńska

Odpowiedź eksperta

Termometr jest tylko urządzeniem które zawsze może pokazywać nie właściwe parametry. Zazwyczaj pomiaru dokonuje sie na środku czoła. Jak najbardziej stany podgorączkowe mogą pojawiać się w czasie ząbkowania u maluszka. Jesli malutka nie ma innych objawów proszę się nie martwić córeczka na pewno nie ma wysokiej temperatury. Pozdrawiam serdecznie .

44573 polozna-monika-luszczynska Kobieta, 42 lata, Lublin
~Paulina 2016

~Paulina 2016

Ona od urodzenia ma temp 37.2-37.4 teraz jak jest starsza to ma zwykle niecałe 37.gdy miała 2.5 miesiąca to trafiłam z nią do szpitala z powodu silnego bólu brzucha i tam też pielęgniarki mierzyly na środku czoła.teraz będę pewniejsza ze mierze dobrze dziękuję pozdrawiam

Odpowiedź eksperta

Córeczka ma jak najbardziej prawidłową temperaturę. Cieszę się że moja odpowiedź Panią uspokoiła :) Pozdrawiam serdecznie.

44573 polozna-monika-luszczynska Kobieta, 42 lata, Lublin
~Agata1998

~Agata1998

Brakuje takich serwisów jak ten http://rankingtermometrow.pl/ , tutaj w jednym miejscu są wypisane różne termometry i te elektroniczne i te tradycyjne szklane. Do każdego produktu dodawane są oceny także powstał taki swoisty ranking najlepszych termometrów polecanych przez internautów.