Ginekolog - położnik

POMOCY pęcherzyk ciążowy 5 tydzien i negatywny wynik bhcg

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Bgkm

~Bgkm

Niestety ta część informacji to
Wszystko globulki bralam w marcu niestety nie pamietam ich nazwy wynik cytologi bedzie za dwa tygodnie. Teraz lekarz kazal.mi sie zglosoc po kolejne globulki na hpv gdzie na wizycie mowila ze jak ciaza to nie moge ich brac. A jezeli to jednak ciaza tylko wyniki sa zle niechce brac nic do poki nie dowiem sie co to jest a na to pytanie uslyszalam tylko "to co Ty masz w tej macicy".jakie moglabym ewebtualnie zrobic badania aby dowiedziec soe czegos wiecej???

ginekolog Magdalena Hołownia

Odpowiedź eksperta

Rozponanie stawiamy po badaniu na fotelu ginekologicznym, wykonanym usg i ew testach z krwi, czyli to co było.
Nic więcej nie jestem w stanie pomóc. Proszę zgłosić się do swojego lekarza.

44597 ginekolog-magdalena-holownia Kobieta, 34 lata, Warszawa
~Alpella

~Alpella

Mam pytanie , Byłam u ginekologa stwierdził wczesną ciążę (ost. miesiaczka 01.02 ) i opisal w jamie macicy widoczny jeden o regularnych zarysach pęcherzyk ciążowy. Kazał iść na betę , poszłam i beta ujemna (wynik 2). Na usg widać gołym okiem widoczny pęcherzyk, ale jeszcze nie widać zarodka.
Czy taka ciąża się rozwinie? Powinnam powtorzyć test Hcg?

Alpella

Alpella

Bardzo proszę o odpowiedź , nie wiem czy lepiej będzie udać sie jutro do innego ginekologa sprawdzić czy jeszcze poczekać?

59256 alpella Kobieta, 25 lat, Toruń

Odpowiedź eksperta

Coś się nie zgadza. Jeśli w jamie macicy był na pewno pęcherzyk ciążowy - beta powinna wynosić conajmniej 1000. Albo lekarz widział coś, co nie było pęcherzykiem albo pomylono u Pani próbki krwi i ten wynik nie należy do Pani.
Proponuję jutro powtórzyć oznaczenie bety.

Alpella

Alpella

Proszę spojrzeć, tak jest napisane, poszłam na betę a tam wynik 2.

• pomocy-pecherzyk-ciazowy-5-tydzien-i-negatywny-wynik-bhcg_66015.jpg
Alpella

Alpella

Twierdził że jest to 4 tydzien dlatego nie widać jeszcze zarodka i że mam zorbić właśnie bete

Odpowiedź eksperta

Podtrzymuję moje stanowisko, że albo lekarz widział coś, co nie było pęcherzykiem albo pomylono u Pani próbki krwi i ten wynik nie należy do Pani.
Proponuję powtórzyć oznaczenie bety.