Ginekolog - położnik

POMOCY pęcherzyk ciążowy 5 tydzien i negatywny wynik bhcg

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Bgkm

~Bgkm

Witam u mnie rowniez na usg Pani doktor stwierdzila ciaze 5 tydzien dodatkowo za chwile pokazalo sie drugie jajeczko a testy z krwi ujemne co mam robic co to jest jesli ciazy brak ???

ginekolog Magdalena Hołownia

Odpowiedź eksperta

Na jakiej podstawie była stwierdzona ciąża? Czy lekarz był pewny obrazu w usg, czy jedynie podejrzewał ciążę, ale nie był pewien - stąd zaleci wykonać test z krwi? Co zostało ustalone? Czy np. jest w planie kolejne usg i wizyta u lekarza?

44597 ginekolog-magdalena-holownia Kobieta, 34 lata, Warszawa
~Bgkm

~Bgkm

Przy badaniu polalo mnie po prawej stronie podbrzusza wiec lekarz wykonal.usg i od razu pojawil sie na ekranie pecherzyk po poruszaniu pojawil sie drugi i mpwi ze to chyba ciaza zmierzyl obraz i mowi ze wyglada na 5 tydzien i musze wykonac wyniki z krwi zeby sie upewnic. Wynik z krwi ujemny po czym lekarz powiedzial to co Ty masz w tej macicy i na tym sie skonczylo a ja nie wiem co mam robic jestem przerazona

Odpowiedź eksperta

Proszę w takim razie udać się na wizytę do innego lekarza. Jeśli jest Pani przerażona - musi odbyć Pani konsulatcję, na której ustali się, co to jest i co z tym robimy.

Nie jest to możliwe przez internet.

Na pocieszenie powiem, że czasami w usg widać coś, co nie wiadomo czym jest... wtedy czekamy na miesiączkę. Można ją np. wywołać stosując leki hormonalne. Można poczekać, aż krwawienie samo się pojawi. Z racji lęku u Pani - proponuję nie czekać, lecz ustalić z lekarzem po badaniu co i jak.

~Bgkm

~Bgkm

Miesiaczki niemam od stycznia 2016 w pazdzierniku 2016 urodzilam do dzisiaj karmie i do dzisiaj nie mam miesiaczki :( do tego cytologia ciazowa wyszla mi 3a z dopiskiem wirus hpv mialam brodawki zewnetrzne ktore Pabi doktor mi usunela i dostalam leki teraz poszlan na cytologie kontrolna i wyszlo co wyszlo

Odpowiedź eksperta

Moze Pani nie mieć miesiączki w związku z karmieniem. Czy w związku z cytologią ma Pani jakieś zalecenia?

~Bgkm

~Bgkm

Cytologie Pani doktor mi pobrala a po tym zrobila mi usg i wyszla ciaza. To bylo w piatek wiec wynikow nie mam jeszcze. A wczesniej na ta stara cytologie dostałam jakies globulki i po nich bylam na cytologi kontrolnej chociaz nadal wychoda mi male brodawki

Odpowiedź eksperta

Na pewno musi się Pani zgłosić po wynik cytologii. Przy okazji dopyta się Pani co i jak. Proszę wybaczyć, ale przekazuje Pani jedynie cześć informacji, stąd nie jestem w stanie zaproponować nic innego, jak ponowną konsultację z lekarzem u którego już Pani była. Nie zaproponuję diagnozy ani leczenia bez osobistego zbadania.