Ginekolog - położnik

POMOCY pęcherzyk ciążowy 5 tydzien i negatywny wynik bhcg

śnieżynka1991

śnieżynka1991

Witam. W sobotę dnia 02.04.2016 byłam na kontroli u ginekologa ze względu naspóźniającą się miesiączkę okazało się że jestem w piątymtygodniu wczesnej ciąży było widać na usg pęcherzyk ciążowy i lekarz powiedział mi że wygląda na piąty tydzień. Wczoraj wieczorem jednak doszło do plamienia i lekarz zapisał mi duphaston 2x1.. dziś doznałam już krwawienia i bóli brzucha lekarz prosił bym przyjechała za tydzień zobaczyc czy pęcherzyk jeszcze jest i czy rośnie.. jednak nie rozumiem jednego skoro jest pęcherzyk ciążowy dlaczego dzisiejsze wyniki bhcg wyszły negatywne? bardzo się martwię i proszę o pomoc.. :-(

--

https://www.suwaczki.com/tickers/zrz63e5eirx1juuk.png

49960 sniezynka1991 Kobieta, 27 lat, Warszawa

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Gtx

~Gtx

Robiła Pani też wczesniej badanie z krwi? Czy to było tylko jednorazowe badanie? Test z moczu wyszedl dodatni? Kiedy Pani miala ostatnią miesiączke (jesli cykle byly regularne)?

ginekolog Magdalena Hołownia

ginekolog Magdalena Hołownia

Odpowiedź eksperta

Czy lekarz był pewien że w usg był widoczny pęcherzyk? Widziała Pani wynik beta hCG na własne oczy czy wynik był przekazany w formie ustnej?

44597 ginekolog-magdalena-holownia Kobieta, 34 lata, Warszawa
śnieżynka1991

śnieżynka1991

cykle regularne co 27dni.. ostatnia miesiaczka była 27 lutego... testy domowe w dniu miesiaczki wychodzily negatywne jednak ta spóźniała sie 10dni wiec pojechałam dnia 02.04 do ginekologa na kontrole i ten stwierdził po usg dopochwowym ze jest widoczny pecherzyk ciazowy i powiedział iż jest wczesna ciaza i jest to okolo piaty tydzien ciazy.. bardzo sie z narzeczonym ucieszylismy.. pan doktor prosil bym zrobiła badanie bhcg (moje pierwsze takie badanie) wynik ponizej 1,20 :-( a wczoraj gdy zaczełam plamic i pojechałam do szpitala lekarz nadal potwierdził że jest pęcherzyk ciążowy i przepisał mi dupaston 2 razy dziennie i kazał czekać i przyjechać na usg za tydzień.. :-( nie wiem co się dzieje :-( pecherzyk jest a bhcg ujemne? :-( do tego od rana krwawie jakbym miala normalna miesiaczkę :-(

--

śnieżynka1991

śnieżynka1991

Tak lekarz był pewny ze jest pecherzyk ciazowy i wynik rowniez widzialam na wlasne oczy, pecherzyk rowniez pokazal mi na usg.. :-( dlatego nic nie rozumiem :-( jestem roztrzesiona i kłębkiem nerwów :-(

--

~Gtx

~Gtx

Jakim cudem jest widoczny pęcherzyk ciążowy przy braku hCG?

~Gtx

~Gtx

Bardziej realny jest pęcherzyk wodny w jamie macicy, ktory nie jest ciążą. Nie wiem czy zdarzają się takie anomalia, że przy braku hormonu ciążowego jest ciąża, to jest nierealne raczej. Ewentualnie test z krwi był zrobiony błędnie, ale negatywne testy z moczu zdaje się, że wykluczają teorię z pomylon wynikiem w laboratorium.

śnieżynka1991

śnieżynka1991

nie wiem, nie jestem lekarzem :-( sama chce to wiedziec :-( juz mam psychike cala przez to rozwaloną :-( w sobotę 02.04 moj lekarz powiedzial ze jest 5 tydzien ciazy i jest pecherzyk ciazowy i dal skierowanie na bhcg ktore wyszlo ujemne.. a wczoraj gdy trafilam do szpitala na SOR z przyczyny bolu brzucha i plamienia inny lekarz ktory mnie wczoraj przyjal mimo negatywnego wyniku bhcg dalej potwierdzal ze jest widoczny pecherzyk ciazowy :-( :-( i ze mam brac dupaston i przyjechac za tydzien :-( :-( wiec beta ujemna, a dwoch lekarzy potwierdzilo pecherzyk ciazowy w macicy :-( mam nawet na wypisie ze szpitala napisane ze jest piaty tydzien ciazy, widoczny pecherzyk ciazowy :-( wiec dlaczego beta negatywna? :-( i dzis od rana mam jakby miesiaczke bo juz nie wiem czy to miesiaczka czy poronienie :-( mam przyjechac za tydzien sprawdzic czy pechcerzyk rosnie i czy nadal jest, czy moze jednak sie wszystko oczyscilo :-( nic nie rozumiem :-( a chce sie czegos dowiedziec, poniewaz nie chce jechac na "zielono" :-( jest mozliwe ze beta sie pomylilo? Albo ze dwoch lekarzy sie pomylilo? :-(

--

~Gtx

~Gtx

Własnie czekam az pani doktor odpisze bo sama jestem ciekawa i nie wiem o co chodzi