Ginekolog - położnik

suplementacja - ciąża + karmienie

~kasie

~kasie

Witam, w pierwszej ciąży mój ginekolog zalecił mi brać Femibion. Po porodzie w szpitalu zalecili brać Omegamed pregna dha podczas karmienia piersią. Teraz zaszłam w kolejną ciążę, a wiem, że karmienie + ciąża to duże obciążenie dla organizmu, więc chciałabym wybrać dobre witaminy, które będą dobre i dla mnie i dla obydwojga moich dzieci. Proszę mi coś doradzić. Omegamed pregna niby jest dla matek karmiących i ciężarnych, ale nie zawiera kwasu foliowego, a jak wiadomo, w ciąży jest on niezbędny...

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ginekolog Magdalena Hołownia

ginekolog Magdalena Hołownia

Odpowiedź eksperta

Do momentu ukończenia 10 tygodni ciąży proponuję stosować Omegamed Pregna oraz dodatkowo Folik. Po 10 tygodniu - proszę zmienić preparat na Omegamed Optima forte - tam jest też jod, wit D3 oraz żelazo. Żelaza raczej nie polecamy przed 9-10 tygodniem, lecz dopiero później, stąd taki ww podział.

44597 ginekolog-magdalena-holownia Kobieta, 34 lata, Warszawa
~Hmika

~Hmika

A ja przez całą ciążę brałam mama dha premium. Nie musiałam brac żelaza, bo nigdy nie miałam niedoborów i w trzecim trymestrze też udało mi się nie mieć. ale w szpitalu powiedzieli, żeby w czasie karmienia piersią też brać te witaminy,co w ciąży. czy mieli rację?