Ginekolog - położnik

Zapalenie pęcherza

~kamillllka

~kamillllka

Dobry wieczór, ponad rok męczę się z nawracającym zapaleniem pęcherza, na przemian z infekcjami pochwy. W tym tygodniu wszystkie objawy wskazywały na zapalenie pęcherza, udalam sie do lekarza dostałam monural i objawy zapalenia pęcherza ustąpiły, jednak doskwiera mi tępy ból podbrzusza, nie jest to intensywny ból, jednak nie daje mi spokoju, to mój 10 dzien cyklu, wizyte u ginekologa mam dopiero w przyszłym tygodniu, czy stosowanie probiotyku może poprawic sprawe lub jak sobie pomóc przez ten tydzień do planowanej wizyty

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ginekolog Magdalena Hołownia

ginekolog Magdalena Hołownia

Odpowiedź eksperta

Probiotyk na bóle w podbrzuszu niestety nie pomoże. Proponuję wykonać posiew moczu oraz zastosować No spę max 3x1 z Ibupromem 3x400mg do czasu wizyty u ginekologa. Może niekoniecznie zgłaszane dolegliwości mają przyczynę ginekologiczną? Warto to oczywiście wykluczyć, ale może to też np. oznaczać problemy z przewodem pokarmowym - na to powinny pomóc ww leki. Pozdrawiam.

44597 ginekolog-magdalena-holownia Kobieta, 34 lata, Warszawa
Lonka27

Lonka27

Spróbuj urofuraginum. Ja zawsze go stosuje i pomaga. Ból i pieczenie szybko znika ale kuracje trzeba doprowadzić do końca.

47346 lonka27 Kobieta, 30 lat, kielce
~ryśka

~ryśka

najważniejsza informacja jest chyba, taka, że urofuragina jest dostęna w aptece bez recepty , a dzięki temu możemy szybko zapobiec infekcji.

ginekolog Magdalena Hołownia

ginekolog Magdalena Hołownia

Odpowiedź eksperta

No spa jest lekiem rozkurczowym, nie przeciwzapalnym. Nie hamuje namnażania się bakterii, które są odpowiedzialne za infekcje pęcherza moczowego. Sama obecność bólu w podbrzuszu może, ale nie musi oznaczać infekcji dróg moczowych, stąd zalecenie zastosowania leków rozkurczowych.

44597 ginekolog-magdalena-holownia Kobieta, 34 lata, Warszawa
~matttinka

~matttinka

Tak samo zalecił mi lekarz w ciąży, na infekcje pecherza brałam nospę i urofuraginum, do tego naturalne metody, żurawina, herbatka z pokrzywy. Tego zestawu trzymam się do dzisiaj, jak mnie jeszcze czasami złapie.

~filemonica

~filemonica

to urofuraginę można brać jak się jest w ciaży, jest bezpieczna dla dziecka?

IlonaFilon

IlonaFilon

Jeśli obawiasz się stosowania leków w czasie ciąży to skorzystaj z domowych sposobów. Najbardziej mi znany jak i praktykowany to kąpiele w gorącej wodzie z naparem z rumianku albo rozgrzewanie termoforem. Na pewno unikaj obcisłej bielizny. Pij dużo płynów, które spowodują często oddawanie moczu, a dzięki temu bakterie zostaną wypłukane z pęcherza. Do picia dobry będzie sok żurawinowy, sok z czarnej porzeczki albo przegotowana woda z sokiem z cytryny. Spowodują zakwaszenie i powstrzymują rozwój bakterii.

49577 ilonafilon Kobieta, 31 lat, Opatów
ginekolog Magdalena Hołownia

ginekolog Magdalena Hołownia

Odpowiedź eksperta

Urofuraginę można stosować bezpiecznie w II trymestrze ciąży. Stosowana pod koniec ciąży może powodować zaburzenia enzymów u dziecka. Bezpieczeństwo stosowania preparatu nie zostało przebadane w I trymestrze ciąży. Unikamy stosowania tego preparatu w I trymestrze, ale nie jest on przeciwwskazany u kobiet, które starają się o dziecko. Nie odnotowano wad wrodzonych u dzieci, które były narażone w I trymestrze ciąży na działanie tego preparatu.

44597 ginekolog-magdalena-holownia Kobieta, 34 lata, Warszawa
lalaoo

lalaoo

Ja rok czasu meczylam sie z zapaleniem pecherza zalapalam bakterie coli narazie mam spokoj ale czasami odczuwam lekkis klucie w pecherzu to na wszelki wypadek biore furagin i mija lub pije duzo wody z cytryna

49430 lalaoo Kobieta, 26 lat, Toruń