Ginekolog - położnik

Zapalenie pęcherza

~kamillllka

~kamillllka

Dobry wieczór, ponad rok męczę się z nawracającym zapaleniem pęcherza, na przemian z infekcjami pochwy. W tym tygodniu wszystkie objawy wskazywały na zapalenie pęcherza, udalam sie do lekarza dostałam monural i objawy zapalenia pęcherza ustąpiły, jednak doskwiera mi tępy ból podbrzusza, nie jest to intensywny ból, jednak nie daje mi spokoju, to mój 10 dzien cyklu, wizyte u ginekologa mam dopiero w przyszłym tygodniu, czy stosowanie probiotyku może poprawic sprawe lub jak sobie pomóc przez ten tydzień do planowanej wizyty

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ginekolog Magdalena Hołownia

Odpowiedź eksperta

Probiotyk na bóle w podbrzuszu niestety nie pomoże. Proponuję wykonać posiew moczu oraz zastosować No spę max 3x1 z Ibupromem 3x400mg do czasu wizyty u ginekologa. Może niekoniecznie zgłaszane dolegliwości mają przyczynę ginekologiczną? Warto to oczywiście wykluczyć, ale może to też np. oznaczać problemy z przewodem pokarmowym - na to powinny pomóc ww leki. Pozdrawiam.

44597 ginekolog-magdalena-holownia Kobieta, 34 lata, Warszawa
Lonka27

Lonka27

Spróbuj urofuraginum. Ja zawsze go stosuje i pomaga. Ból i pieczenie szybko znika ale kuracje trzeba doprowadzić do końca.

47346 lonka27 Kobieta, 30 lat, kielce
~ryśka

~ryśka

najważniejsza informacja jest chyba, taka, że urofuragina jest dostęna w aptece bez recepty , a dzięki temu możemy szybko zapobiec infekcji.

Odpowiedź eksperta

No spa jest lekiem rozkurczowym, nie przeciwzapalnym. Nie hamuje namnażania się bakterii, które są odpowiedzialne za infekcje pęcherza moczowego. Sama obecność bólu w podbrzuszu może, ale nie musi oznaczać infekcji dróg moczowych, stąd zalecenie zastosowania leków rozkurczowych.

~matttinka

~matttinka

Tak samo zalecił mi lekarz w ciąży, na infekcje pecherza brałam nospę i urofuraginum, do tego naturalne metody, żurawina, herbatka z pokrzywy. Tego zestawu trzymam się do dzisiaj, jak mnie jeszcze czasami złapie.

~filemonica

~filemonica

to urofuraginę można brać jak się jest w ciaży, jest bezpieczna dla dziecka?

IlonaFilon

IlonaFilon

Jeśli obawiasz się stosowania leków w czasie ciąży to skorzystaj z domowych sposobów. Najbardziej mi znany jak i praktykowany to kąpiele w gorącej wodzie z naparem z rumianku albo rozgrzewanie termoforem. Na pewno unikaj obcisłej bielizny. Pij dużo płynów, które spowodują często oddawanie moczu, a dzięki temu bakterie zostaną wypłukane z pęcherza. Do picia dobry będzie sok żurawinowy, sok z czarnej porzeczki albo przegotowana woda z sokiem z cytryny. Spowodują zakwaszenie i powstrzymują rozwój bakterii.

49577 ilonafilon Kobieta, 31 lat, Opatów

Odpowiedź eksperta

Urofuraginę można stosować bezpiecznie w II trymestrze ciąży. Stosowana pod koniec ciąży może powodować zaburzenia enzymów u dziecka. Bezpieczeństwo stosowania preparatu nie zostało przebadane w I trymestrze ciąży. Unikamy stosowania tego preparatu w I trymestrze, ale nie jest on przeciwwskazany u kobiet, które starają się o dziecko. Nie odnotowano wad wrodzonych u dzieci, które były narażone w I trymestrze ciąży na działanie tego preparatu.

lalaoo

lalaoo

Ja rok czasu meczylam sie z zapaleniem pecherza zalapalam bakterie coli narazie mam spokoj ale czasami odczuwam lekkis klucie w pecherzu to na wszelki wypadek biore furagin i mija lub pije duzo wody z cytryna

49430 lalaoo Kobieta, 26 lat, Toruń