Ginekolog - położnik

pominiecie tabletki antykoncepcyjnej w 3 tygodniu

labia4

labia4

Witam. Przyjmuje tabletki w poludnie. W czwartek zapomnialam tego zrobic i dopiero w piatek wieczorem wzielam dwie. W nastepne 3 dni przyjmowalam tabletki o stalej porze. Zblizam sie do konca opakowania- zostaly mi 2 tabletki. Co powinnam zrobic aby ochrona zostala jak naszybciej zachowana, oprocz zastozowania os razu 2 pudelka? Czy powinna zrobic wczesniej siedmiodniowa przerwe, czy moze w sposob tradycyjny po przyjeciu wszystkich tabletek z opakowania? Po przerwie tabletki powinnam zaczac brac po 7 dniach czy w pierwszym dniu krwawienia? Od kiedy bede chroniona? Pozdrawiam.

46941 labia4 Kobieta, 25 lat, olsztyn

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ginekolog Magdalena Hołownia

Odpowiedź eksperta

W tej sytuacji rozpoczynamy kolejne opakowanie tabletek bez 7- dniowej przerwy. Dodatkowo używamy prezerwatywy od momentu niezaplanowanej pauzy przez 7 dni. Jest Pani cały czas zabezpieczona ale pod warunkiem spełnienia powyższych zaleceń. Pozdrawiam, Magdalena Hołownia

44597 ginekolog-magdalena-holownia Kobieta, 34 lata, Warszawa
labia4

labia4

Dziekuje za odpowiedź. Chcialabym jednak wykonac przerwe i wywolac krwawienie aby sie upewnic, że nie zaszlam w ciaze poniewaz po pominieciu tabletki odbyl sie stosunek. Czy i kiedy moge przejsc do przerwy w przyjmowaniu tabletek i kiedy powinnam wznowic przyjmowanie ich? Od jakiego momentu bylabym w tym przypadku chroniona?

46941 labia4 Kobieta, 25 lat, olsztyn

Odpowiedź eksperta

Nie powinna Pani robić przerwy. Jeśli mimo to życzy Pani sobie przerwy , to musi to być cały cykl. Po zakończonym opakowaniu czeka Pani na kolejną samoistną miesiączkę. Następne wznowienie tabletek między 1 a 5 dniem krwawienia daje Pani pewność antykoncepcji. Proponowane schematy są standardowe. Zastosowanie innych schematów rodzi ryzyko ciąży.

~Santa26

~Santa26

Też zapomniałam wziąć tabletki z 3tygodnia. Tabletki biorę o 21 wówczas we srode zapomniałam wziąć A we czwartek wspolzylismy z mężem rano i skończył we mnie. Jest ryzyko ze mogę zajść w ciążę ? Z góry dziękuję.

Odpowiedź eksperta

Teoretycznie - jest minimalne ryzyko, że za kilka dni wystąpi owulacja. Może Pani wziąć np. ellaOne albo liczyć, że ta sytuacja nie wpłynie na wystąpienie owulacji. Jaki jest to preparat?

~Santa26

~Santa26

W sumie bardzo bym się ucieszyła z mężem jakby była to ciąża. To ryzyko jest małe ze może dojść do zapłodnienia ?

Odpowiedź eksperta

Małe, ale kto wie? W takim razie proszę przyjmować preparat jak do tej pory i pomyśleć o odstawieniu pigułek po tym opakowaniu.

~Beata1991

~Beata1991

Mam pytanie nie wzielam tabletek w sobote niedziele w poniedziałek wzięłam 2 naraz tabletki we wtorek wzięłam tabletkę nie wiem o której godzinie i w środę również w tym dniu również wspolzylam z mężem czy tabletki działają czy przestały czy mogę być w ciąży czy nie

Odpowiedź eksperta

Pominięcie dwóch tabletek pod rząd rodzi duże ryzyko ciąży. Nie można zapewnić skuteczności antykoncepcji w takim przypadku.

~Beata z postu

~Beata z postu

Nie wzięłam 14 i 15 tabletki przy 16 chyba wzięłam 3 naraz 17 wzięłam normalnie i w tym czasie wspolzylam czyli jest ryzyko na zajścia w ciaze