Ginekolog - położnik

Ciąża a test negatywny ból jajników

~Elincka

~Elincka

Witam mam 25 lat nigdy nie brałam tabletek antykoncepcyjnych. MIESIACZKE MIALAM OSTATNIO 21.06.2015 W DNIACH 02.07-09.07 CODZIENIE ODBYL SIE STOSUNEK. Od wczoraj boli mnie lewy jajnik rozchodzacy się pod brzuszek zrobiłam dziś test negatywny czy jest możliwość ze jestem w ciąży mimo iż dziś test wyszedł negatywny.? Jeśli nie co to może być

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ginekolog Magdalena Hołownia

Odpowiedź eksperta

Jeśli odbyła Pani stosunek bez zabezpieczenia, to zawsze istnieje ryzyko ciąży. Testy z moczu na wczesnym etapie ciąży dają niekiedy negatywne wyniki. W Pani przypadku nie minęło jeszcze nawet 4 tygodnie od ostatniej miesiączki, stąd test ciążowy z moczu zawsze na tym etapie wyjdzie ujemny. Jeśli ma Pani duże obawy o ciążę, proponuję wykonać test z krwi - beta hCG, jest dużo bardziej dokładny. Do innych przyczyn bólu w podbrzuszu należy np. torbiel ciałka żółtego i myślę, że na tym etapie jest najbardziej prawdopodobna przyczyna Pani dolegliwości. Zachęcam także do odbycia badania ginekologicznego u swojego ginekologa. Pozdrawiam, Magdalena Hołownia

44597 ginekolog-magdalena-holownia Kobieta, 34 lata, Warszawa
mortin

mortin

Witam,niewiem czy dobrze trafiłam do was z tym pytaniem... Mam problem z partnerem kochalismy sie w dni płodne 14.07 robilam test i wyszedl negatywny @ dopiero powinnam dostac około 27.07..... ale od koniec kwienia kochamy sie bez zabezpieczenia niewiem to dziwne ale czuje ruchy w brzuchu, jak nadusze piers mam troche siary i kreci mi sie na codzien w glowie czy moge byc w ciazy po mimo negatywnego testu i @?? Może to urujona ciąża??

46661 mortin Mężczyzna, 23 lata, warszawa

Odpowiedź eksperta

Myślę, że optymalnie byłoby udać się na badanie ginekologiczne wraz z usg celem określenia Pani stanu.Test ciążowy z moczu nie jest badaniem, które daje nam 100% pewności.... Proszę koniecznie umówić się na pilną konsultację ginekologiczną. Pozdrawiam, Magdalena Hołownia

mortin

mortin

Witam,wizyte mam dopiero na 30.07 i chcialabym wiedziec cos szybciej czy jest mozliwosc ze jestem w ciąży??

46661 mortin Mężczyzna, 23 lata, warszawa

Odpowiedź eksperta

Może Pani odpłatnie wykonać test ciążowy z krwi o nazwie beta hcg. Można go wykonać w każdym laboratorium. Pozdrawiam, Magdalena Hołownia

kejt11

kejt11

Witam nie wiem co o tym myslec ,od kilku miesiecy staramy sie o coreczke okres mam dosc nie regularny 18.03.15-20.03.15 11.04.16-14.04.15 7.05.15-10.05.15 5.06.15-8.06.15 wiec wedlug moich obliczen nastepnego okresu powinnam sie dpodzirwsc 5.07.15 ale nie dostalam za to od 6.07 do 12.07.15 mialam jasno brazowy sluz nie duzo dwa dni czysto i znuw sluz bialo-rozowy tez nie duzo 20.07.15 na wkladce pojawila sie krew myslalam ze dostalam okres wymienilam wkladce i byla czsta od tego poniedzialku bola mnie piersi muj facet wczoraj powiedzial ze sa wieksze kolezanki z pracy tez powiedzialy ze mam piersi wieksze robilam trzy testy wszystkie negatywne pierwszy robilam 8.07.15 drogi 12.07.15 a trzeci 23.07.15 nie wiem co o tym myslec czy jest mozliwe ze jestem w ciazy a testy tego nie wykryly w poniedzialek ide do ginekologa boje sie ze to moze byc cos powaznego z moimi nazadami polciowymi.Co to moze byc prosze o szybka odpowiedz pozdrawiam

46576 kejt11 Kobieta, 35 lat, sulechow

Odpowiedź eksperta

Może to być po prostu ciąża. Nie można jej jednoznacznie wykluczyć nawet mimo wykonanego testu ciążowego z moczu, który wyszedł ujemny. Te testy nie są niestety w 100% czułe jeśli chodzi o wykrywanie wczesnej ciąży. Alternatywnie, może Pani poczekać na konsultację u Pani ginekologa. Pozdrawiam, Magdalena Hołownia

kejt11

kejt11

Nie mam innego wyjscia tylko poczekac do poniedzialku,mam jeszcze takie pytanie czy ten brazowy sluz a pozniej bialo-rozowy moga swiadczyc o miesniakach lub ciazy po za macicznej?

46576 kejt11 Kobieta, 35 lat, sulechow

Odpowiedź eksperta

Powodów może być cała lista
Wszystko jest do zweryfikowania w badaniu usg, które będzie kluczowe do postawienia diagnozy. Proszę poczekać do spotkania z Pani ginekologiem. Pozdrawiam, Magdalena Hołownia

~marita 20

~marita 20

Witam mialam 3 dniowa skapa @ ktora opoznila sie jeden dzien na drugi dostalam plamienia a 19 lipca slabego krwawienia i przy tym zadnego bolu brzucha co w moim przypadku jest dziwne bo zawsze w dzien @ boli jak diabli. Bola tylko piersi lekko do dzis dnia czyli 4 dni po @. Staram sie z chlopakiem o dziecko. Ile dni po @ powinnam zrobic test aby wynik byl pozytywny? przyznam ze zrobilam zaraz po zakonczeniu @ bylam podekscytowana no i sie zawiodlam.