Ginekolog - położnik

Ellaone przed okresem, wielki strach

~Viki_KK

~Viki_KK

Doszło do stosunku bez zabezpieczenia, wytrysk był jednak poza. Ok. 7h po zażyłam tabletkę EllaOne. Jestem przed okresem, szacuję, że powinnam go dostać za tydzień, półtora tygodnia. Czy mogę być spokojna, że tabletka zadziałała i czekać na miesiączkę? Jeżeli się pojawi to znak, że nie doszło do zapłodnienia? Okropnie się boję i nie mogę przestać płakać na myśl o niepowodzeniu.
Proszę o odpowiedź, bo odchodzę od zmysłow.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Asiajj

~Asiajj

Hej, moze pocieszy Cie moj przypadek, ja mialam stosunek w dni plodne i nie moge powiedziec na 100% ze do wytrysku nie doszlo w srodku i zazylam ellaone 36 godzin po tym incydencie i w ciazy nie jestem. Swoje tez przeplakalam ale na szczescie tabletka zadzialala, Ty zazylas 7 godzin po stosunku wiec skutecznosc tabletki powinna byc 100%. Nie martw sie :* pozdrawiam

~Viki_KK

~Viki_KK

Strasznie Ci dziękuję za te słowa, teraz każda wiedza jest mi niezbędna. Ja też nie mogę do końca powiedzieć, czy trochę spermy w środku nie zostało ... A po jakim czasie dostałaś okres, robiłaś testy? Nie mogę się uspokoić tak okropnie się boję, chociaż się staram, bo wiem, że to dobrze na okres nie wpływa.

~Asiajj

~Asiajj

Okres dostalam po 2 tygodniach bardzo obfity, nastepny po 3 tygodniach bardzo skapy, ta tabletka to duza dawka hormonow wiec okres moze Ci sie spoznic lub przyjsc szybciej. Pytalas czy robilam testy.. takich zwyklych z apteki zrobilam chyba z 15 (obsesja :P) i robilam dwa razy z krwi w przychodni i u ginekologa bylam dwa razy mimo ze okres mialam, do takiego stopnia sie balam ze w paranoje popadlam i wydalam mnostwo pieniedzy na te testy badania wizyty.. ale za kazdym razem kiedy test wychodzil negatwny to czula ulge ale trwala ona tylko chwile i na drugi dzien lecialam do apteki po nastepny.. poczekaj spokojnie dwa tygodnie i zrob test, nie jestem lekarzem ani specjalista ale moim zdaniem na 99,99% nie jestes w ciazy :) wspolczuje Ci bo wiem jaki to stres, ale jak u mnie nie skonczylo sie to ciaza to u Ciebie jest o niebo lepsza sytuacja bo szybko wzielas tabletke wiec powinnas spac spokojnie :) jakbys miala jakies pytania jeszcze to smialo ;)

~Viki_KK

~Viki_KK

Ja się tak podle czuje po tym samym fakcie tego odbytego stosunku, nigdy tego nie powtórzę, bo nie było to nawet ze stałym partnerem. Ale te etyczne wyrzuty sumienia nie bolą tak, jak ta obawa ... Wydałam prawie ostatnie pieniądze na tę tabletkę ale gdybym jej nie kupiła to bym chyba umarła z nerwów. Tylko pojawiają mi się teraz schizy, że się mogła nie przyjąć, nie wchłonąć, nie zadziałać, że może nie jestem czuła na takie specyfiki. Test i tak można zrobić dopiero po 7 dniach żeby mieć w miarę wiarygodny wynik, ale na myśl o tym robi mi się słabo. Chyba dopiero okres mnie uratuje od tych myśli. Nie jestem nawet pewna jaki to był czas cyklu ... Chociaż zaczynałam puchnąć i mieć skoki nastrojów więc dlatego podejrzewam, że za jakiś tydzień mogłam spodziewać się miesiączki. Teraz tylko się obawiam, że tabletka bardzo mi okres przesunie a tym samym dołoży nerwów.

~Asiajj

~Asiajj

No to witaj w klubie bo ja tez nie ze swoim partnerem i wyrzuty sumienia mam okropne.. ale po alkoholu czlowiek glupi :( jesli nie wymiotowalas pp zazyciu ellaone to napewno sie wchlonela :)

~Viki_KK

~Viki_KK

Ojej, to możemy podać sobie dłonie głupoty! Moja moralność jest z tym zupełnie sprzeczna, odebrało mi mocno rozum, chyba jak nigdy przedtem. A jeszcze możliwość wpadki potęguje to do tego stopnia, że wpadam w obłęd. Nie zwymiotowałam, nawet nie czułam się źle po zażyciu, może jakiś lekki ból głowy i senność/osłabienie, ale może to też przez nerwy. Martwię się też, że jeżeli byłam po owulacji to tabletka nie zadziała. Czy ginekolog potwierdził skuteczność EllaOne i czy stwierdził, że jeżeli dostałaś okres to znak, że zapłodnienie można wykluczyć?

~Asiajj

~Asiajj

Tak, krwawienia w ciazy sie zdarzaja (wiem bo mam corke 2 letnia i krwawilam w 6 tygodniu ciazy) ale to jest zupelnie inne krwawienie niz okres wiec jesli dostaniesz normalny okres to na 1000% nie jestes w ciazy :)

~Viki_KK

~Viki_KK

Czyli jeżeli teraz wystąpiło by np. plamienie bądź coś na kształt skąpego okresu (zawsze mam dość obfite) to najprawdopodobniej może być to efekt połkniętej tabletki? Przepraszam, że Cię tak wypytuję ale jesteś jedyną osobą, która udzieliła mi jakiejkolwiek odpowiedzi i szczerze mnie uspokoiła. Modlę się więc o miesiączkę. Może fakt, że na nią czekałam już przed tym zdarzeniem sprawi, że nie przyjdzie tak późno.

~Asiajj

~Asiajj

Okres moze byc skapy po tej tabletce, plamienie to w ciazy to doslownie pare kropel krwi i trwa jeden lub dwa dni wiec napewno bys zauwazyla ze to nie okres :)

~Viki_KK

~Viki_KK

Ogromnie Ci dziękuję! Pewnie jeszcze będę poddenerwowana ale muszę czekać na miesiączkę, musi być wszystko dobrze! Buziaki :*