Ginekolog - położnik

Infekcja pochwy w ciąży

~problem11

~problem11

Witam jestem w 23 tc. Czy lek Gynomed vaginal active w postaci globulek mozna stosowac w ciąży na infekcje pochwy? Proszę o odpowiedź

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ginekolog Magdalena Hołownia

ginekolog Magdalena Hołownia

Odpowiedź eksperta

Podany preparat jest bezpieczny w ciąży, nie ma przeciwwskazań do jego stosowania. Proszę jednak pamiętać, że to tak naprawdę nie jest lek. Wspomaga on co prawda leczenie infekcji pochwy, ale nie zawiera substancji działających czynnie bakteriobójczo. Każda infekcja pochwy w czasie ciąży powinna być leczona, stąd polecam zgłosić się na konsultację do Pani lekarza prowadzącego. Pozdrawiam, Magdalena Hołownia

44597 ginekolog-magdalena-holownia Kobieta, 34 lata, Warszawa
~bianna

~bianna

Dobre także są globulki z kwasem mlekowym, maja działanie p.bakteryjne , mi gynauxil bardzo pomaga przy infekcjach.

gwiazdka0

gwiazdka0

A jak się stosuje takie globulki? przez jaki okres trzeba je brać aby pozbyć się niechcianych infekcji?

40353 gwiazdka0 Kobieta, 36 lat, Gdańsk
~nagietkowa

~nagietkowa

To są globulki dopochwowe, bierzesz całe opakowanie do końca. W opakowaniu jeśli dobrze pamiętam jest 10 globulek.

~Mamuniaaa 10tydz

~Mamuniaaa 10tydz

Do Pani gin Magdalena Hołownia
Czy globulki gynauxil sa bezpieczme w 10tyg ciazy?? Czy substancje w nich zawarte wnikaja do krwi? Czesto lapie grzybice, I ostatnio zaczyna mnie cos piec delikatnie, czy spokojnie moge stosowac te globulki??

~Kasia_2196

~Kasia_2196

Witam. Ja również mam bardzo duży problem z infekcją grzybicza. Zakupilam globulki gynauxill i odczuwam po aplikacji niewielkie, wręcz delikatne pieczenie. Czy to jakiś znak do nie przyjmowania leku ? Czy to jednak normalne. Podkreślam że jest naprawdę znikome i nie dokuczajace.