Ginekolog - położnik

Wiek a zajście w ciążę

~medchen

~medchen

Witam,
mam 37 lat, jestem mamą dwóch synów 11 lat i 10 lat. Ostatnio często myślę o trzecim dziecku. Mój mąż ma 38 lat. Obawa moja dotyczy spirali, która była założona cztery lata temu, ponieważ nie planowała ciąży. Lecz teraz chciałabym jeszcze raz cieszyć się rodzicielstwem tylko nie narażać dziecka ani siebie. Czy wiek odgrywa dużą rolę? Czy wyciągnięcie spirali spowoduje bezproblemowe zapłodnienie? Czy źle zrobiłam zakładając spiralę kilka lat temu nie myśląc o kolejnej ciąży. Jak przekonać męża, że trzecia ciąża może być bezpieczna jak dwie poprzednie. Nie ukrywam, że posiadając spiralę miałam częste grzybice pochwy i wspólnie z lekarzem postanowiliśmy to leczyć i nie usuwać spirali. Po nieudanych próbach i znalezieniu odpowiedniego lekarstwa grzybice są znacznie żadziej. Może moja chęć posiadania potomka powinna być zarzegnana? Mam 160 cm 59 kg wagi, staram się żyć aktywnie, dużo ćwiczę, więc ficzynie powiannam być sprawna, ale czy moje ciało też ma takie samo zdanie? Proszę o poradę zanim przedyskutuję temat ostatecznie z mężem.
Pozdrawiam redakcję.