Ginekolog - położnik

Podejrzenie astmy - Tafen Nasal w ciąży

itka22

itka22

Pani doktor witam serdecznie

Jestem w 15 tygodniu ciąży. Nasiliły mi się objawy alergii (co ro ku mam od III do IX) w związku z tym wybrałam się do alergologa po leki, które są bezpieczne dla kobiet w ciąży(przed ciążą zażywałam Zyrtec i to pomagało). Inne objawy alergii to:swędzenie spojówek, łzawienie oczu, sporadycznie kaszel i duszności. Lekarz osłuchał mnie i powiedział, że przypuszcza początki astmy. Przepisał mi Tafen nasal, Tafen Nowolizer i krople do oczu-Cusicrom 4%. (oczywiście wcześniej kilka razy powiedziałm, że jestem w ciąży). Wykupiłam leki w aptece i po przeczytaniu ulotki Tafen nasal przeraziłam się. "W badaniach na zwierzętach wykazano, że budezonid powoduje wady u płodu". Jak ja mam brać tego typu lekarstwo?? Obawiam się, że zaszkodzę dziecku. Czy są leki o podobnym działaniu bez tego typu skutków ubocznych? Jak Pani sądzi, co powinnam teraz zrobić? Iść do innego alergologa, a może wybrać się do lekarza innej specjalizacji?
Zaznaczam, że napady duszności nie są czeste i nie trwają długo, a kaszel jest sporadyczny. (W pierwszym trym. ciąży na różnego rodzaju zapachy cały czas miałam odruch wymiotny, który kończył się zawsze kaszlem).

Bardzo proszę o pomoc i podpowiedź
Pozdrawiam

--

http://www.suwaczek.pl/cache/d2676f3de7.png

775 itka22 Kobieta, 38 lat

Odpowiedzi znajdują się poniżej

j_radkiewicz

j_radkiewicz

Lekarz zapisał Pani leki do stosowania miejscowego. Jest już Pani po pierwszym trymestrze ciąży, tak więc można je stosować. Jeżeli będzie Pani stosować inhalator - trzeba potem dokładnie wypłukać jamę ustną, żeby zmniejszyć wchłanianie leku przez śluzówki jamy ustnej. Krople do oczu - całkiem bezpieczne.

--

729 j-radkiewicz Kobieta, 0 lat