Skocz do zawartości
Forum

Cynamon a regulowanie cyklu i pomocny w staraniach


Gość ElaEla

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie dziewczyny,
Zmagam się z PCO w dodatku mam niedoczynność tarczycy - z mężem staramy się od 5 lat o dziecko, brałam już różne leki: na stałe euthyrox, clostibegyt, pregnal itd.
Kiedyś przeczytałam artykuł o cynamonie, że reguluje cykl i pomaga w staraniach. No i stwierdziłam, że spróbuję - to tylko 1,4zł za opakowanie (zwróćcie uwagę, żeby pisało 100% cynamonu - bo widziałam już podróbki), jadłam jedną łyżeczkę dziennie z jogurtem lub startymi jabłkami. Już po pierwszym miesiącu dostałam okres w terminie (tak to miałam co 40-60 dni a czasem musiałam wywołać luteiną). W pierwszym cyklu po zaszłam w ciążę. Nie mówię, że na każdą zadziała jak na mnie, ale może warto spróbować zwłaszcza, że jest to tania i naturalna metoda. Gdzieś też czytałam, że lekarze często nie mówią o takich badaniach głośno - bo naturalne metody spowodowałyby znaczny spadek dochodów tym co pomagają w leczeniu bezpłodności. Serdecznie pozdrawiam i dajcie znać jak to było u Was, czy Wam też pomógł???

Odnośnik do komentarza

Ja też czytałam, że na cynamon trzeba uważać, a szczególnie podobno, dzieci nie powinny mieć z nim styczności w czystej postaci (czyli takiej zmielonej jak w przyprawie). Także może warto się jeszcze skonsultować z lekarzem? A jeśli już szukasz suplementów diety, na wyrównanie równowagi hormonalnej, no polecam Ci poczytać o http://www.inofem.pl/ , zawiera kwas foliowy i mio-inozytol, na stronie są wyniki badań, po za tym w necie też coś znajdziesz. Dokładnie opisai jak to działa etc. Podobno jest bezpieczne - bez skutków ubocznych, więc może warto takimi tematami się zainteresować?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...