Skocz do zawartości
Forum

Ból głowy przy zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy jest to normalny objaw czy też nie dlatego tu pisze. Od niedawna zaczęłam przyjmować doustną antykoncepcję, celu wyregulowania cyklu. Staramy się z mężem o dzieciątko już od prawie roku, jednak ciężko nam ustalić dni płodne, gdyż mam bardzo nieregularne cykle. Po tygodniu jej zażywania zaczęła mnie dzień w dzień boleć głowa. Nie wiem czy to tak ma być. Nigdy wcześniej nie stosowałam tabletek i powiem szczerze trochę się boję. Mam 28 lat, jak sądzicie męczyć się z tymi bólami, czy pójść do ginekologa i prosić o zmianę tabletek.

Odnośnik do komentarza

PszczółkaMaja
Nie wiem czy jest to normalny objaw czy też nie dlatego tu pisze. Od niedawna zaczęłam przyjmować doustną antykoncepcję, celu wyregulowania cyklu. Staramy się z mężem o dzieciątko już od prawie roku, jednak ciężko nam ustalić dni płodne, gdyż mam bardzo nieregularne cykle. Po tygodniu jej zażywania zaczęła mnie dzień w dzień boleć głowa. Nie wiem czy to tak ma być. Nigdy wcześniej nie stosowałam tabletek i powiem szczerze trochę się boję. Mam 28 lat, jak sądzicie męczyć się z tymi bólami, czy pójść do ginekologa i prosić o zmianę tabletek.

to sa skutki uboczne przyjmowania tabletek...
mysle,że powinnas isc do lekarza i powiadomic go o tym
raczej zm ieni ci tabletki

Odnośnik do komentarza

Bóle głowy to częsty efekt uboczny. Jeżeli jest bardzo dokuczliwy poproś o zmianę.
Jednak chciałabym zaznaczyć, że samo wyregulowanie okresu może niewiele dać, jeżeli chodzi o starania. Pamiętajmy, że hormony zawarte w tabletkach działają nawet po zaprzestaniu ich przyjmowania, co może oznaczać dodatkowe miesiące bez kreseczek.
Jeżeli miałaś nieregularny okres, to dlaczego tak strasznie chciałaś wyliczyć dni płodne? Niekiedy tzw dni płodne dają mniejsze prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, niż jakbyście się z partnerem kochali spontanicznie. Ciąża planowana niekoniecznie musi oznaczać, że zaplanujesz dokładny dzień poczęcia. Dzieła wtedy reguła przekory, mówiąca że im bardziej chcesz, tym bardziej nie wychodzi.
Mam nadzieję, że masz dobrego ginekologa i wie co robi stosując u Ciebie antykoncepcje.

Odnośnik do komentarza

pszczółka maja - jarozumiem twoja sytuację - tez długo sie starałam o córeczkę i cykle miałam nieregularne - i lekarz chciał mi przepisać tabletki bo przy policystycznych jajnikach cykle są nieregularne i niewiadomo kiedy jest owulacja i czy podczas owulacji jest w ogóle jajeczko - więc najlepiej bierz tabletki potem w srodku cyklu zrób usg i sprawdzisz czy jest jajeczko i jak jest to do roboty - no ale jak cie głowa boli to zmień tabletki to nic takiego a tobie zmieni się samopoczucie

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73mq7jshre.png

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6j44j4vsm7c39.png

http://www.suwaczki.com/tickers/oxp71zajtmx0mb6v.png

Odnośnik do komentarza

Od tamtego roku biore tabletki antykoncepcyjne od dłuższego czasu Mam problem z bolem glowy jest to juz naprawde męczące dzis bylam u lekarza aby wypisac sobie tabletki tak jak zazwyczaj poszlam do innego lekarza bo moj dzis nie przyjmowal lekarz wypisal mi juz recepte zapytala czy cos mi sie dzieje podczas ich stosowania pow ze nie ale przypomnialam sobie o tym bolu wiec zapytalam czy bole glowy moga byc przyczyna tych tabletek lekarz od razu odstawil recepte na bok i pow ze nie moze mi ich wypisac bo to moga byc pierwsze objawy choroby zakrzepicowej i musze zrobic przerwe miesieczna oraz badania..

Odnośnik do komentarza

Lekarka słusznie postąpiła, w przypadku utrzymującego się bólu głowy warto zrobić badania także w kierunku ryzyka zakrzepicy, jeśli okaże się, że masz przeciwwskazania do stosowania antykoncepcji hormonalnej lepiej nie ryzykować. Zapytaj też lekarkę o opcję antykoncepcji hormonalnej tylko z progestagenami, np. minipigułki czy implanty, nie jestem pewna ale chyba głównym winowajcą w przypadku zakrzepicy są estrogeny.

Dla wielu kobiet dobrą metodą okazuje się wkładka czyli spirala, taka bez hormonów. Jeśli para ma już tyle dzieci ile zaplanowała warto rozważyć wazektomię u mężczyzny czyli podwiązanie nasieniowodów (nasienie można zamrozić "na wszelki wypadek" a sama metoda jest często możliwa do odwrócenia.

Zapraszam na dedykowane forum o antykoncepcji
https://forum.parenting.pl/doradca-ds-antykoncepcji

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...