Gdy bocian się spóźnia

Ile to można się starać?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Tamka

~Tamka

Badania genetyczne warto robić jeśli ma się jakieś predyspozycje rodzinne, w innym przypadku raczej nie ma potrzeby.
Co do mama nikolki - pytanie czy wtedy diagnozowałaś się dlaczego masz taki problem z zajściem w ciążę? Być może to jest kwestia np. budowy macicy, albo hormonów, albo owulacji? Może wystarczy suplement aby pomóc utrzymać prawidłową gospodarkę hormonalną, a może jakiś zabieg, albo hormony? Warto szukać przyczyny, bo po co znowu masz tyle czekać i się stresować?

magdalenaostr

magdalenaostr

Ja starałam się dwa lata. Po pewnym czasie już niemal całkowicie straciłam nadzieję. Jak sie okazało niepotrzebnie

58102 magdalenaostr Kobieta, 39 lat, Częstochowa
Wywijaska

Wywijaska

Już kilka razy słyszałam opinię, że jak kobieta bardzo chce zajść w ciążę, to wiadomo, że ciągle o tym myśli i psychika też może w tym trochę przeszkadzać, a jak trochę odpuści i można powiedzieć "zapomni", to nagle się okazuje, że się udało. Wszystkim starającym się życzę powodzenia

44477 wywijaska Kobieta, 37 lat, wielkopolska
laura-zz

laura-zz

oh, jak mnie zawsze denerwowali ludzie, którzy mowili - musisz wyluzować, nie myśleć o tym! Ale prawda jest taka … że mieli rację :) ciężko osiągnąc ten stan uspokojenia i "odpuszczenia" ale to pomaga jak nic innego. Mi pomogła psycholożka w warszawskiej invikcie ale często to nawet nie musi być specjalista :) głowa ma znaczenie

57475 laura-zz Kobieta, 31 lat, warszawa
Anialech

Anialech

Kochane my się baaardzo długo staraliśmy z mezem, ja bardzo mialam juz parcie na dziecko, a po slubie nic i nic, okazalo sie za mialam polipy, chwile trwalo ich leczenie, ale dzieki pomocy dr jankowskiego z feminy, udalo nam sie bez stresu i z fachowa pomoca poradzic zarowno z nimi, jak i z moim zajscie w ciaze- teraz jestem w trzecim miesiacu i juz nie mozemy sie doczekac szczesliwego rozwiazania. A jak to bylo u Was? Jakies choroby? objawy, czy przypadek?

61278 anialech Kobieta, 31 lat, Kraków
~olga31

~olga31

Moja siostra starała się 15 lat po ślubie. Teraz ma 3 dzieci:) Powodzenia!

~Mirmere

~Mirmere

15 lat to bardzo długo, ale bardzo ciesze się, ze siostrze sie udało oraz ma już dzieci....
Polecam zajrzeć sobie generalnie na stronę:
https://gameta.pl/leczenie-nieplodnosci/

Opisane jest tutaj jak powinno wyglądać leczenie niepłodności ze strony kobiety jak równiez i ze strony mężczyzny.

Najbardziej niepłodności może zaszkodzić:
Niewłaściwa dieta i nadużywanie używek.
Stres, również wynikający z nieskuteczności starania się o ciążę.
Nadmierny wysiłek fizyczny.
Nieprawidłowa praca gruczołów i organów produkujących hormony.

~Luśka310

~Luśka310

Ja starałam się prawie 15 miesięcy, początkowo myślałam że to pójdzie "jak z płatka", ale okazało się że mam niedoczynność tarczycy i to powoduje że miewam cykle puste. W konsekwencji po diagnozie i leczeniu oraz monitorowaniu cyklu udało się. Dziś komputer myway służy mi jako naturalna antykoncepcja.