Ekspert fitness

Bieganie

gosia2011

gosia2011

Czesc!

Jestem w 2 trymestrze ciazy. Biegalam duzo przed ciaza, a jak zaszlam w ciaze lekarz mi powiedzial, ze moge nadal biegac, tylko musze pilnowac pulsu, zeby nie przekraczal 150 na minute. Tak wiec biegam bez przerwy codziennie, zazwyczaj 30-60 minut dziennie w tempie ok. 8km/h . Mam przyzwolenie lekarza, ale mam czasem takie mysli czy nie szkodze dziecku, czy nie za bardzo nim tam trzesie jak biegne. Czytalam juz na temat biegania w ciazy, ale nigdzie nie moglam znalesc informacji jak to wplywa na dziecko w brzuchu.

--

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c2n0a9ne9y47c.png
http://www.suwaczki.com/tickers/h5v8xzdv8cv8e4l9.png

14599 gosia2011 Kobieta, 34 lata, Island Lake, IL

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Agnieszka Żurek

Agnieszka Żurek

Hej Gosia 2011

Z bieganiem jest tak samo jak z każdą inna formą treningu - jeśli podejmowałaś systematyczną formę jakiegoś treningu (bieganie, fitness, pływanie) przed ciążą i nie ma przeciwwskazań medycznych, to jest wręcz wskazane, żeby tę aktywność fizyczną kontynuować, ale oczywiście odpuścić sobie na jej intensywności.
Jesteś w ciąży, Twój organizm inaczej pracuje, szybciej się męczysz, trudniej oddychasz, więc nie sprintujesz już, ale truchtasz ;) Dobrze, żebyś mierzyła sobie tętno, możesz też robić trening interwałowy, np. 5 min. truchtu, 5 min. marszu.
Jeśli martwisz się o wstrząsy, to popatrz sobie na matki z dziećmi w wózku - czasami, żeby dziecko zasnęło, trzęsą wózkiem na maxa! Ja na zajęciach mam dziewczynę, która karmi podskakując na dużej piłce treningowej, bo inaczej jej córeczka nie zje! :) Niektóre dzieci lubią jak się je buja, trzęsie wózkiem, a inne nie, to już zależy od dziecka. Wydaje mi się, że jeśli od początku ciąży biegasz, to dziecko będzie przyzwyczajone do tego typu wstrząsów i być może później będziesz je tak właśnie usypiać - trzęsąc wózkiem czy bujając kołyską :) Ale to są tylko moje domysły :)))
Bieganie i związane z tym wstrząsy nie mają wpływu na dzidziusia, że np. będzie się obijało w brzuszku, czy że będzie mu niewygodnie ;)
Jeśli jednak masz się martwić i czuć niekomfortowo, to zrezygnuj z biegania na rzecz szybkiego marszu - uspokoisz się psychicznie i będziesz odczuwać większą przyjemność z treningu.

Pozdrawiam wszystkie joggingujące mamy! :)

Agnieszka Żurek

--

Agnieszka Żurek
Centrum Fitnessu MaxFIT w Łodzi

15649 agnieszka-zurek Kobieta, 0 lat
gosia2011

gosia2011

Hej!

Dziekuje Ci Agnieszko za wyczerpujaca odpowiedz. Uspokoilas mnie, teraz bede biegac bez wyrzutow sumienia, bo nie potrafie odmowic sobie tej przyjemnosci. Oczywiscie w ciazy biegam mniej intensywnie, nawet nie dalabym rady szybciej ;)

Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam :)

--

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c2n0a9ne9y47c.png
http://www.suwaczki.com/tickers/h5v8xzdv8cv8e4l9.png

14599 gosia2011 Kobieta, 34 lata, Island Lake, IL
Agnieszka Żurek

Agnieszka Żurek

Nie ma sprawy, robię to z największą przyjemnością :)
Jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała - w miarę jak dzidziuś będzie rósł i się wiercił, na pewno zacznie układać się nie zawsze komfortowo dla Ciebie - łokieć w wątrobę, stopa w pęcherz, itp. ;) Więc nie martw się wtedy, że Cię coś boli, bo biegasz w ciąży, a może nie powinnaś - nawet siedząc może Cię 'coś' uwierać. Systematycznie rób sobie badania i będzie wszystko ok :)

Pozdrawiam,

Agnieszka Żurek

--

Agnieszka Żurek
Centrum Fitnessu MaxFIT w Łodzi

15649 agnieszka-zurek Kobieta, 0 lat
Mirenka

Mirenka

Jeśli o bieganie chodzi, to można trochę potrenować darmowo w Centrum Stworzonym dla Zdrowia w Warszawie. Poniedziałki i piątki o 18:30 - bieganie, a w środy o 18:30 chodzenie. Ale to jak ktoś ma możliwość, nie każdy jest z Wawy i okolic przecież. Ogólnie dobra szansa na bardziej profesjonalne przygotowanie.

35365 mirenka Kobieta, 33 lata, Warszawa
domi78

domi78

Miło sie czyta o tak aktywnych mamach:) Biegala zarowno w pierwszej jak i drugiej ciazy i w zaden sposob nie wpłynelo to na moje brzdace;) A o ile latwiej sie wraca do sylwetki przed ciaza....Pozdrawiam aktywne mamusie:)

37450 domi78 Kobieta, 37 lat, Poznań
magdylena

magdylena

Jeżeli jest się w stanie to można biegać, ja miałam takie bóle, że mi było ciężko chodzić.

37561 magdylena Kobieta, 25 lat, białobrzegi
chicka

chicka

Jeżeli nic nie dolega to śmiało można biegać. Oczywiście trzeba zmniejszyć tempo i nie dawać z siebie 100% ale sport jest jak najbardziej wskazany. Przy wysiłku fizycznym warto zaopatrzyć się w suplementy bezpieczne dla kobiet w ciąży np z ALE.

42681 chicka Kobieta, 45 lat, Warszawa