Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mrs_szaya

nie wiem czy rtylko eksperci moga tu odpowiadac
ale z tego co wiem w takim nosidelku mozna nosic dziecko ktore potrafi juz samo trzmyac główke i plecki z reguly mowi sie ze są one od 3 mca bo wlasnie wtedy dzieci sa juz na tyle stabilne
ale to wszystko zalezy od rozwoju dziecka
zawsze mozesz zapytac pediatre
pozdrawiam
Kasia

Odnośnik do komentarza

Sara – a chcesz kupić to nosidełko ze zdjęcia?
Zobacz co jest napisane w informacji (ulotce) o tym nosidełku. W jednych nosidełkach jest pisane, że noszenie dopiero od 3 mż, w innych od określonej wagi, a w jeszcze innych jest ogólna informacja, że dziecko musi już sztywno trzymać główkę. Na pewno nie chodzi o czas gdy dziecko samodzielnie siedzi ;)
Ja dla Maćka mam nosidełko z Babybjorn i jest na informacji o tym nosidełku napisane, że można w nim nosić dziecko ważące już od 3,5 kg. Ja zaczęłam w nim nosić synka jak zaczynał 3 miesiąc i ważył już ok. 6 kg.

Odnośnik do komentarza

Sara – chciałam jeszcze napisać, że to nosidełko raczej nie powinno być dla maluchów 3m., bo w nosidełku podstawą jest prawidłowe podtrzymanie kręgosłupa i główki! A w tym co jest na zdjęciu takowego nie ma, co może oznaczać, że jest dla starszych dzieci.
No i przydałyby się jeszcze w takim nosidełku dodatkowe szelki (pasek) do zapięcia mamie w pasie, który przejąłby część ciężaru dziecka, bo to nosidełko na zdjęciu „wisi” tylko na barkach mamy, co w praktyce może oznaczać obolałe plecy, barki, kark...

Odnośnik do komentarza
Gość mrs_szaya

Anulka u mnie to samo, znajomi nam pozyczyli na kilka dni , 2 razy przeszlismy i ja podziekowalam okrponie plecy bolały a mały sie wsciekał i prężył.
Ale niektorum dobrze... chyba trzeba miec predyspozycje i male dziecko ;) bo moj jak mial 3 mce wazyl juz pnad 7 kg :D

Odnośnik do komentarza

Posty były już pisane jakiś czas temu, w tym czasie pojawiło się wiele nowych nosidełek- najczęściej jednak są to nosidełka od 3/4 miesiąca przy wadze dziecka do ok. 12 kg.

Plecy nie bolą, bo pasy są odpowiednio szerokie...regulacja jest wygodna więc z tym też nie ma problemu. -Można sobie dopasować nosidełko tak, aby wygodnie bylo i noszącemu, i noszonemu;)

Przy okzaji są one wygodne i szybkie w obsłudze- jak dla mnie, idealne na szybkie wypady np. na zakupy.

A plusów samego noszenia to chyba nie trzeba wymieniać;)

Jeśli zaś chodzi o upodobania maluchów, to już co dziecko to inna reakcja. Jedne dzieciaczki uwielbiają nosidełka a płaczą w chustach, inne na odwrót... Najlepiej jest, tak jak pisałyście, sprawdzić to przed zakupem...
A potem już cieszyć się wspólnym spędzaniem czasu;)

Pozdrawiam!:16_12_7:

:36_2_25: AgaS

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z Aga, wszystko zalezy od sytuacji i osobistych upodobań. Mnie najbardziej dziwi ta nagonka na nosidełka, nie wiem skad to sie bierze bo jak zapytam pediatry to ani nie jest za chusta ani nie potepia nosidelek.. Sama nosze w podobnym jak na zdjeciu ale inny model swojego dzieciaka, cale wakacje tak spedzilismy i powiem tyle - czasami nie bylo innej opcji zeby sie z maluchem przemieszczac jak wlasnie w nosidelku, tak bylo wygodniej po prostu. Przynajmniej w naszym wypadku.

Odnośnik do komentarza

przypatrzcie się jak ta pani stoi - wydaje mi się że nie jest jej wygodnie bo dziecko jest za ciężkie i musi się odginać do tyłu żeby utrzymać równowagę

miałam kiedyś podobne nosidło Nosidełko Koala i uważam je za totalną porażkę
zostało zakupione gdy syn miał 2 mce bo ładnie trzymał główkę ale posłużyło przez bardzo krótki czas
gdy syn zaczął się interesować otoczeniem i miał 4 mce ważył 7 kg to już zaczął mi ciążyć a potem było coraz gorzej, nosidło wcale nie jest ergonomiczne bo dziecko jest za daleko od dorosłego i zmienia się punkt podparcia a gdy dziecko było odwrócone przodem i zaczęło wywijać rączkami i nóżkami to wytrzymywałam najwyżej 30 min
poza tym podpora wcale nie gwarantuje stabilności pleców dziecka chyba że większego ale mój syn wtedy przestał się mieścić
teraz używam chusty elastycznej i różnica jest ogromna
pozdrawiam

http://lbym.lilypie.com/zW7Gp2.pnghttp://lb3m.lilypie.com/epfRp2.png
28.04.2007 12 tgc

11.05.2005 26 tgc
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...