Skocz do zawartości
Forum

Czy wprowadzać smoczek rocznemu dziecku?


Gość Jolka77

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczor,
Moja prawie roczna cora zawziecie ssie reke (okolice nadgarstka) przy zasypianiu. Jest chowana bez smoczka. Rada pediatry to wprowadzenie smoczka, ale czy w tym wieku jest sens.Tez nie jestem zwolenniczka. Inny specjalista radzil podmieniac reke na gryzaki... Z tym tez ciezko. Mala ma coraz wiecej zebow, wiec ma zgryziona lapke. Co w takim wypadku, wprowadzac smoczek? Mial ktos podobna sytuacje?

Odnośnik do komentarza

W pierwszej chwili pomyślałam, że bez sensu rocznemu dziecku wprowadzać smoczek, ale tu chodzi o poważną sprawę - "zamianę" nadgarstka na smoczek. I myślę, że warto to zrobić. Smoczek jest nabyty i można go potem odstawić, a nadgarstek (czy palec) zawsze dziecko ma przy sobie i prędko może z niego nie zrezygnować, a przy tym narobić sobie problemu - ze skórą dłoni, z zębami, żuchwą, szczęką, itd....
Czytałam tu kiedyś historię chyba 2- czy 3-letniej dziewczynki, która namiętnie ssała palec do spania i nie tylko. I chirurg zalecił wprowadzenie smoczka. Nie było to łatwe, ale się udało. A dziewczynka miała od ssania tak zmacerowany palec, że trzeba było chirurgicznie usuwać paznokieć. To skrajna sytuacja, ale takie rzeczy się zdarzają i trzeba wówczas wybrać tak zwane "mniejsze zło", którym w tym wypadku jest smoczek.

Odnośnik do komentarza

Ja bym jednak spróbowała z tymi gryzakami, może niech spróbuje sama wybrać w sklepie. Roczne dzieci potrafią pokazać co im się podoba. Jeśli nie uda się zamienić rączki na gryzak to i na smoczek też nie. A może spróbujecie wprowadzić jakiś nowy rytuał przy zasypianiu, np. połóż się czy usiądź obok dziecka i głaszcz po rączce (tej, którą ma w zwyczaju gryźć). A tak w ogóle, to od dawna mała gryzie ten nadgarstek? Od zawsze, od momentu zmiany sposobu usypiania? A może teraz intensywnie ząbkuje (w końcu to ten czas) i swędzą czy bolą ją dziąsła a gryzienie jej pomaga. Próbowałaś żeli na ząbkowanie przed snem?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...