Dziś pytanie - dziś odpowiedź

Dni płodne, stosunek przerywany z prezerwatywą. Szanse na ciąże?

Kamila13245

Kamila13245

Mam 17 lat. Swój pierwszy stosunek odbyłam trzy miesiące temu do tego czasu nie było żadnych komplikacji. Moja ostatnia miesiączka trwała od pierwszego do szóstego września. W dniu dziewiętnastego września przy stosunku zauważyliśmy nietypowy kolor mojego śluzu, otóż miał barwę brązową. Utrzymywało się to przez parę dni(jakoś tydzień). Od całej tej sytuacji minął już tydzień, jutro powinnam mieć miesiączkę, lecz nie mam żadnych zwiastujących ją objawów. Dodam tylko, że od samego początku zabezpieczamy się(durex extra safe) prowadząc jednocześnie stosunek przerywany. Odkąd zauważyłam te plamienia bardzo się stresuję. Czy jest możliwość zajścia w ciąże, czy to są zwykłe zmiany hormonalne?

60859 kamila13245 Kobieta, 18 lat, Rzeszów

Odpowiedzi znajdują się poniżej

alina444

alina444

Stres może działać tak, że miesiączka Ci się opóźni, spróbuj nie myśleć i się uspokoić i powinna przyjść. Co do plamienia mogło ono zwiastować owulację (czasami tak się zdarza), mogło to też być "uszkodzenie mechaniczne" skoro pojawiło się przy stosunku. Ciąży bym się tu nie doszukiwała, jeśli chcesz być pewniejsza - zacznij brać tabletki. To skuteczniejsza forma antykoncepcji, brane regularnie praktycznie w 100% chronią przed ciążą. A dobrze dobrane nie dają skutków ubocznych, na przykład belara jest jedną z lepiej tolerowanych pigułek.

58479 alina444 Kobieta, 46 lat, Warszawa
~Mamaa25

~Mamaa25

Tak jak napisała poprzedniczka, myślę, że nie ma co się martwić i wszystko to wina stresu. Jeżeli chcesz się upewnić, to zbadaj beta hcg w przychodni albo wygodnie w domu jakimś dobrym szybkim testem, np pink super czuły jest ok.