Skocz do zawartości
Forum

Dni płodne, stosunek przerywany z prezerwatywą. Szanse na ciąże?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 17 lat. Swój pierwszy stosunek odbyłam trzy miesiące temu do tego czasu nie było żadnych komplikacji. Moja ostatnia miesiączka trwała od pierwszego do szóstego września. W dniu dziewiętnastego września przy stosunku zauważyliśmy nietypowy kolor mojego śluzu, otóż miał barwę brązową. Utrzymywało się to przez parę dni(jakoś tydzień). Od całej tej sytuacji minął już tydzień, jutro powinnam mieć miesiączkę, lecz nie mam żadnych zwiastujących ją objawów. Dodam tylko, że od samego początku zabezpieczamy się(durex extra safe) prowadząc jednocześnie stosunek przerywany. Odkąd zauważyłam te plamienia bardzo się stresuję. Czy jest możliwość zajścia w ciąże, czy to są zwykłe zmiany hormonalne?

Odnośnik do komentarza

Stres może działać tak, że miesiączka Ci się opóźni, spróbuj nie myśleć i się uspokoić i powinna przyjść. Co do plamienia mogło ono zwiastować owulację (czasami tak się zdarza), mogło to też być "uszkodzenie mechaniczne" skoro pojawiło się przy stosunku. Ciąży bym się tu nie doszukiwała, jeśli chcesz być pewniejsza - zacznij brać tabletki. To skuteczniejsza forma antykoncepcji, brane regularnie praktycznie w 100% chronią przed ciążą. A dobrze dobrane nie dają skutków ubocznych, na przykład belara jest jedną z lepiej tolerowanych pigułek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...