Dziś pytanie - dziś odpowiedź

Jakiej firmy panele byście mi polecili?

~ulkalka

~ulkalka

Witam Was,
Jakiej firmy panele byście polecili do salonu plus/minus 30m2? Jaka powinna być grubość - czy 8mm wystarczy i jaka klasa ścieralności?
I jeszcze pytanie o panele z rowkami - czy warto? czy nie zbiera się tam brud?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~trusterka

~trusterka

Nie kupuj paneli z rowkami. Przynajmniej jeśli nie chcesz na nich kłaść dywanu. Będzie się na nich zbierał brudek i nic z tym nie zrobisz :P
Lepiej zainwestować w panele gładkie oraz o grubości przynajmniej 8 mm a najlepiej większej. Nie wiem tylko czy znajdziesz coś sensownego w cenie 30 zł za m2.... O ile oczywiście o to się pytasz. Proponowałabym zerknać sobie do Dobre Dla Domu: http://www.ddd.com.pl/kategoria/panele-podlogowe_1_1.html - w sklepie aktualnie mają wiele promocji na panele. Powinni Ci coś doradzić.

Dziubala

Dziubala

Panele 8 mm wystarczą, choć mówią, że im grubsze tym lepsze :). Klasa ścieralności min. AC4. Firma nie ma większego znaczenia.
Panele z rowkami są ok, wyglądają atrakcyjniej. Byle nie do kuchni ;). Ale napisałaś, że mają być do salonu, więc jak najbardziej możesz być na tak :). Kiedyś sama się obawiałam tych "rowków" i w poprzednim mieszkaniu wszystkie deski i panele były równe. A w obecnym mieszkaniu mamy właśnie z rowkami (v-fuga), wyglądają super :). Brud się w nich nie zbiera, a tego najbardziej się bałam ;)
Wybierz kolor, który będzie pasował do mebli. I panele jak najmniej pisiate ;)

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków