Dziś pytanie - dziś odpowiedź

Studia po latach, czy to ma sens?

~ola_r

~ola_r

Cześć dziewczyny, chciałam zapytać was o radę. Wcześnie urodziłam dziecko i nigdy nie poszłam na studia, teraz wykonuję pracę biurową, ale chciałabym ją zmienić. Mam wrażenie, że bez studiów może być ciężko, pomyślałam więc, żeby zrobić licencjat z administracji zaocznie i może wtedy poszukać pracy w budżetówce, zawsze to jakieś stabilniejsze zatrudnienie. Co myślicie o takim pomyśle? Możecie polecić jakieś sprawdzone uczelnie w okolicy Trójmiasta? Niebawem zaczną się rekrutacje, znajoma sugerowała, żeby rozejrzeć się za tym wcześniej, to może wpisowe będzie tańsze...

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~ola_r

~ola_r

Dziękuję za odpowiedź Pani Renato, faktycznie macie Państwo całkiem ciekawą ofertę, ale czy jak ktoś się zgapił (bądźmy szczere, powrót do szkoły po tylu latach to nie jest łatwa decyzja...), to jest jakaś szansa na zniżkę?

~Melli

~Melli

Studia po latach? Czemu nie, jednak mój problem polega na tym że pracuje i to w nieregulowanym czasie pracy . Od poniedziałku do piątku , raz zaczynam od 8 -mej raz od 10-tej. Jedynie soboty i niedziele mam wolne. Jak w takich warunkach studiować.

~Fryderyka

~Fryderyka

Na naukę nigdy nie jest za późno. Dlatego próbuj . Znajdź uczelnie przychylną takim studentom i zaczynaj.

vivitco

vivitco

Powiadają, że w budżetówce bez znajomości ciężko dostać pracę, ale jak jest naprawdę z doświadczenie nie wiem (choć nawet w legendzie jest ziarnko prawdy). Oczywiście na studia nigdy nie jest za późno, jeśli masz jakiś plan na życie, w którym studia mogą Ci pomóc nie ma co się zastanawiać.

59861 vivitco Mężczyzna, 29 lat, Redlice
marzen@

marzen@

Z praca w budżetowe nie jest łatwo. Urzędy i inne często najpierw biorą stażystów z Urzędu pracy, części z nich udaje się dostać posadę a cześć jest "wymieniana" na kolejnych stażystów. W budzetowce pracują nie tylko ludzie po administracji, zresztą administracja to takie studia o wszystkim i niczym. W budżetowce pracują tez osoby po studiach budowlanych, geodezji, gospodarce wodnej itd. Może lepiej przyjrzeć się takim konkretnym kierunków i mieć fach w ręku, bo osob po administracji i tym podobnych jest mrowie i na każde stanowisko nie wymagające szczegolnych kwalifikacji są setki kandydatów.

--

Z. 2011, J. 2014

Przepraszam za brak polskich liter - mam stara klawiature i alt mi nie zawsze działa

26646 marzen Kobieta, 12 lat, gdzieś daleko stąd...
~Pałla

~Pałla

Masz racje, obecnie na fali są kierunki techniczne, informatyczne. Ja rozglądam sie za uczelnią , która ma takie kierunki. Przede wszystkim stawiam na kierunki informatyczne.