Skocz do zawartości
Forum

odstawiłam tabletki i nie mogę zajść w ciążę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dwóch lat brałam tabletki. 23 czerwca br. Wzięłam ostatnią tabletkę, 26.06 miałam krwawienie z odstawienia. 1.07 mialam wziąć pierwszą tabletkę z kolejnego blistra, Ale postanowiliśmy postarać się o dziecko.odstawiłam i 22.07 dostałam miesiączke. Kochaliśmy się często, bez żadnego zabezpieczenia, a w ciąży nie jestem. Robiłam testy ciążowe- negatywne, 16.08 dostałam kolejną miesiączkę. Mam się tym martwić, czy to jest normalne po odstawieniu?

Odnośnik do komentarza

Jeśli dobrze rozumiem to od lipca się nie zabezpieczacie. Właściwie jeśli owulacja wróciła już w pierwszym cyklu (nie zawsze tak jest czasem organizm potrzebuje chwili zeby wyrównać gospodarkę hormonalną) to nie gwarantowało to zapłodnienia. Ważne jest współżycie w odpowiednim momencie. Komórka jajowa jest zdolna do zapłodnienia około doby od uwolnienia. Plemniki maja zdolność przeżycia w drogach rodnych kobiety nawet kilka dni ale największe szanse na poczęcie dają stosunki dzień, dwa przed owulacją. Gdy trafimy na idealny czas a partnerzy nie maja problemów z płodnością szanse na ciąże wynoszą około 30%.

Możesz zawsze się skonsultować z ginekologiem, monitorować cykl, choć zwykle lekarze wdrażają diagnostykę dopiero po roku. Czym mniej będziesz się głowić nad tematem tym lepiej. Psychika odgrywa wielka role. Z przykładów w moim otoczeniu część kolezanek zachodziła po 6-7 miesiącach po odstawieniu inne wcześniej lub później.

Nie masz żadnych powodów do zmartwień. Łykaj kwas foliowy. To ważne, zeby nasycić nim organizm. Najlepiej zacząć min 3 miesiące przed ciąża. Zmniejsza ryzyko wad cewy nerwowej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...