Skocz do zawartości
Forum

Kłykciny kończyste


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Jakis czas temu zdiagnozowano u mnie hpv (według mojej oceny były to - właśnie kłykciny kończyste) okolic płciowych - miałam je wymrożone. Obecnie na podniebieniu miękkim zaobserwowałam drobna cielista wysypkę i małe nie- wiem jaka to nazwać dzyndzelki/wypustki pod językiem (kształtem przypominające kłykciny). Obecnie przebywam za granicą. Lekarz w Angielskiej przychodni stwierdził że, to jest naturalne i nie widzi w tym problemu (a ja tak, jest tego coraz więcej i jest to coraz większe). Czy ktoś z Was tu obecnych borykał się z podobnym problemem? Jak postępować z kłykcinami w jamie ustnej, jak się to leczy? Czy istnieje jakiś naturalny sposób walki z tym- np zioła? Jak tak, to co Stosowałyście?
Dziękuje za wszelką pomoc!

Odnośnik do komentarza

Sugerowałaym olać sobie tego lekarza ponieważ jego zachowanie jest niepoważne. Szczególnie jeśli wiesz,że masz hpv oraz jeśli nie miałaś ich wczesniej. Najlepiej będzie to wyciąć oraz oddać zmiany do badania histopatologicznego Będziesz wiedziała czy zostały wykonane przez hpv onkogenne czy nieonkogenne.
Druga sprawa to badanie na hpv. Myślę,ze powinnas je powtórzyć ale w bardziej skomplikowanym zakresie z racji tego,ze będziesz wiedziala jakie typy wirusa masz ( a jest ich bardzo wiele, niestety niektóre mogą powodować raka).
Najlepiej byłoby wykonać to w Polsce. W Uk na fundusz się nie doprosisz o zlecenia. A prywatnie zapłacisz masę kasy.

Odnośnik do komentarza

dołączam się do pytania. Rownież zobaczyłam u siebie pewne zmiany w buzi, które wyglądem przypominają kłykciny. Jednak nie jestem pewna czy mam hpv poniewaz nigdy się nie badałam. czytałam sobie jednak w sieci trochę informacji o tym i wynika z nich,ze mogłam się zarazić ( w przeszłósci zdarzyło misie wspólżyć bez prezerwatywy). Jaki jest koszt takiego testu?

Odnośnik do komentarza

Hej :)
Tosiu ja robiłam badania na hpv w pl (niestety mam 16 i 6 na szyjce) - był to test na hpv 14 typów i płaciłam 160 złotych. Próbki pobierała pani gin i wysyłała do szpitalnego laboratorium (w Wa-wie) . Cena dość niska. W normalnych prywatnych labolatoriach ceny zaczynają się od 300 zł

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...