Dziś pytanie - dziś odpowiedź

Sokowirówka czy wyciskarka?

Bolka

Bolka

Zastanawiam się co lepsze,sokowirówka czy może wyciskarka do owoców,co polecacie,co jest lepsze,tańsze wydajniejsze?

53891 bolka Kobieta, 29 lat, Cały świat

Odpowiedzi znajdują się poniżej

psycholog Kamila Krocz

psycholog Kamila Krocz

Odpowiedź eksperta

Słyszałam, że soki uzyskane z wyciskarki są bardziej esencjonalne i zdrowsze, bo zawierają więcej witamin niż soki z sokowirówki.

27620 psycholog-kamila-krocz Kobieta, 33 lata, Lublin
~rain34

~rain34

Wyciskarka. Z kilku powodów:

Jest wydajniejsza. Soku powstaje o wiele więcej, jest mniej odpadów
Nie wytwarza tyle ciepła, pracuje na niskich obrotach tak więc soki są zdrowsze poniewaz enzymy trawienne nie ulegają rozpadowi.
Jest również mniejsza i łatwiejsza do czyszczenia.

Polecam jednak zdecydować się na porządnej jakości wyciskarkę. Jesli nie stać CIę na elektryczną to kup sobie wyciskarkę ręczną:
[reklama usunieta]

Ela78

Ela78

Ja zdecydowałam się na kupno wolnoobrotowej wyciskarki do soków marki Muke. Jak dla mnie to bardzo dobry zakup ponieważ soki są przepyszne, bardzo zdrowe. Wyciskarka jest bardziej wydajna, sok jest gęsty oraz z drobinkami owoców. I przede wszystkim łatwa w obsłudze i myciu.

55194 ela78 Kobieta, 41 lat, Bydgoszcz
Kleoni

Kleoni

Przeszperałam internet i mogę stwierdzić, że tylko i wyłącznie wyciskarka wolnoobrotowa ok 40 obr/min. w przeciwieństwie do sokowirówki nie podgrzewa soku w trakcie pracy dzięki czemu nie traci on cennych minerałów i witamin.
Sama używam od roku wyciskarki i jestem niesamowicie zadowolona z klarowności soku, obsługi, czyszczenia i możliwości. Polecam firmę Biochef, tańsza od Kuvingsa a niczym tak na prawdę sie nie różni. Ma mocniejszy Silnik od Huroma czy innych droższych firm.

59536 kleoni Kobieta, 39 lat, Wrocław
~Marek Antoniusz

~Marek Antoniusz

Sokowirówka była dobra i jedyna do czasu kiedy pojawiła się wyciskarka wolnoobrotowa. W tej chwili liczy się tylko wyciskarka wolnoobrotowa która jest lepsza pod każdym względem oprócz ceny. Sam używam wyciskarki [reklama usunięta]. Wyciskanie soków, demontaż oraz mycie jest dziecinnie proste. Soki smakują rewelacyjnie. Dobre zdrowie i wygląd są dobrą rekomendacją aby pić soki. Moje dzieci wychowały się na sokach.

~someonke

~someonke

Aktualnie jestem szczęśliwą posiadaczką wyciskarki i zdecydowanie bardziej zadowolona jestem z niej niż w mojej poprzedniej sokowirówki.Z dwóch powodów
Wyciskarka jest o wiele bardziej wydajna i produkuje mniej odpadu, sok jest smaczniejszy, bo ma w sobie niewielkie kawałeczki owoców.
Wyciskarka jest latwiejsza do czyszczenia bo składa się z kilku części, podczas gdy moja poprzednia sokowirówka była duża oraz miałam z nią niesamowite wprost problemy podczas doczyszczania....
[reklama usunięta]