Skocz do zawartości
Forum

Swędzenie skóry


Gość Domiśka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie wiem czy kontaktować się z lekarzem prowadzącym, czy cierpliwie czekać, nie panikować, na termin kolejnej umówionej wizyty (za 3 tygodnie, 27 tc). Od ok tygodnia mam dziwne swędzenie skóry na całym ciele, szczególnie nasila się ono na wieczór gdy idę spać, co zaczyna stanowić problem z zasypianiem czy w ogóle snem. Swędzenie występuje na całym ciele. Reakcja alergiczna to raczej nie jest (nie zmieniałam ani kosmetyków czy proszku do prania, po wypiciu wapna swędzenie nie ustępuje), regularnie nawilżam skórę balsamem, miejsca narażone na rozstępy dodatkowo oliwką. Nie wiem czy to może mieć znaczenie, ale równolegle, w tym samym czasie mam lekkie rozwolnienie, niemal każdorazowo po każdym posiłku, po ok godzinie muszę iść do toalety (stolec nie jest nie jest bardzo wodnisty). Będę wdzięczna za fachowa poradę/wskazówki. Pozdrawiam Dominika

Odnośnik do komentarza

Domiśka, takiego intensywnego swędzenia nie można w ciąży ignorować. Jeśli podejrzewasz co może być przyczyną, to wyeliminuj (choćby to mleko) i zobacz czy będzie różnica. A tak to dobrze byłoby jak najszybciej zgłosić się do lekarza, choćby pierwszego kontaktu i powiedzieć o tym swędzeniu. Lekarz powinien dać skierowanie na sprawdzenie czy to nie cholestaza.

Odnośnik do komentarza

dziękuję Ci Dziubala. zakupiłam w aptece krem między innymi na podrażnienia skóry, świąd i dziś nocka cała przespana ( z nawiązką ;) ). mleko z diety na razie tez wyeliminowałam. Ale i tak rozważam zrobienie testu próby wątroby. Pozdrawiam! D.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...