Skocz do zawartości
Forum

Bicie dzieci i dorosłych


Gość Babcia Karolka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Babcia Karolka

Mój wnuk ma prawie dwa lata, a od kilku miesięcy bije rodziców i dziadków oraz inne dzieci. Bacznie obserwuje reakcję dorosłych na swoje zachowanie. Po zwróconej uwadze tuli się do rodziców jakby chciał przeprosić i ponownie to czyni. Te sytuacje powtarzają się kilka razy w ciągu dnia, choć czasem nie występują. Proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Myślę że to bicie z czasem przejdzie bo to już tak jest że dzieci przechodzą w swoim życiu po kolei jakieś etapy w tym także często takie agresywne zachowania się zdarzają, najważniejsze to aby twój wnuk wiedział ze takim zachowaniem czyni innym krzywdę. Trzeba mu to powtarzać za każdym razem bo rozumiem że sam nie jest bity? (często dzieci naśladują to co zaobserwują w swoim otoczeniu)

Odnośnik do komentarza

Ja jestem zdania, że za każdym zachowaniem musi iść konsekwencja. Jeśli dziecko robi coś dobrego- chwalimy, robi coś ekstra- nagradzamy, robi coś niedobrego- krytykujemy, robi coś złego- karzemy. Każdy rodzić dobiera kary i nagrody do swojego stylu wychowania, jednak dziecko musi wiedzieć, że jeśli bije kogokolwiek to nie odpowiemy na to tylko krytyką. Uważam, że powinien to bardziej odczuć np. nie obejrzeć bajki, nie dostać zabawki, zostać wystawionym na chwilę do swojego pokoju itp., cokolwiek, co go dotknie, by odczuł, że takie zachowanie jest złe. Konsekwencja w tym wszystkim jest mega ważna.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...