Skocz do zawartości
Forum

Zesół policystycznych jajników


Gość Maria1994

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maria1994

Witam! Nazywam sie Maria i mam 20 lat. Od kilku lat zmagam sie z nadwagą, mam wieksze owlosieni, wlosy przetluszczone oraz tradzik. Miesiaczki czasami mam nieregularne i bardzo silne. Mam rozbudowana tkanke miesniowa, glownie w podudziu. Czy jest mozliwe, ze moge chorowac na zespol policystycznych jajnikow!? W jaki sposob mozna to leczycz!? Staram sie zrzucic na wadze ale ciezko mi to przychodzi?! Slyszalam, ze stosowanie Diane 35 moze mi pomoc! Czekam na wasze porady!

Odnośnik do komentarza

najpierw idź do ginekologa niech Ci zrobi usg i badania hormonalne i na pewno odpowie na wszystkie pytania .Ja nie mogłam zajść w ciążę ,miesiączki mi się spóźniały i był skąpe ,włosy się przetłuszczały, skóra tez i występowało owłosienie większe podobnie jak piszesz jak opowiedziałam mojej gin o tym zaraz powiedziała ze podejrzewa zespół policystycznych jajników i badania to potwierdziły dostałam właśnie Dianę 35 i po 6 mies. terapii wszystko ustąpiło a po kolejnych 3 mies. byłam w ciąży :) moja rada idź do lekarza na badania on się Tobą zajmie i powodzenia :)

Odnośnik do komentarza

A to diane 35 pomaga na nadwagę? Bo mnie raczej ciąża nie interesuje i szczerze mówiąc, to mi z tym PCOS nie jest źle. Wszyscy mi zazdroszczą miesiączki raz do roku:)
Słyszałam też coś o inofemie, że bez recepty i nawet chciałam sobie kupić, ale na następną wypłatę czekam. Mi właśnie przeszkadza to, że ciężko mi się chudnie.

Odnośnik do komentarza

Nie polecam stosować środków antykoncepcyjnych w celu odchudzania się. Co to w ogóle za pomysł? Jeśli masz skąpe i nieregularne miesiączki, powinnaś koniecznie odwiedzić lekarza ginekologa, który Cię zbada, ewentualnie zleci dodatkowe badania i będzie mógł postawić diagnozę - czy to rzeczywiście zespół policystycznych jajników. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...