Skocz do zawartości
Forum

O czym decyduje płeć dziecka?


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny serdecznie polecam Wam do przeczytania w wolnej chwili ciekawego artykułu o tym, co mama może zrobić dla swojego syna i co dla córki, i co tata może zrobić dla syna i córki, warto też pokazać ten tekst naszym facetom, są w nim same proste rzeczy, nic nowego, coś co wszyscy każdego dnia robimy albo powinniśmy robić, a czasem zapominamy, http://www.kobieta.pl/drukuj/artykul/o-czym-decyduje-plec-dziecka/ (nie przejmujcie się ikonką drukuj, pełna wersja artykułu, na której mi zależy, a nie tylko wybrane fragmenty, jak na innych stronach).

Odnośnik do komentarza

Ja myślę, że to my wychowujemy dzieci na chłopców czy dziewczynki, a dzieci różnych płci się od siebie aż tak bardzo nie różnią. To my pokazujemy chłopcom samochody, a dziewczynkom lalki, ale kiedy pozwolimy im na swobodny wybór bez sugestii to okazuje się, że mogą się świetnie bawić rzeczami przeznaczonymi teoretycznie dla przeciwnej płci. Dzieci też reagują podobnie - walczą o swoje kiedy ktoś im np.: zabiera zabawkę, ale dziewczynka usłyszy że tak nie wolno, a chłopak, że musi być twardym facetem a nie mazgajem...
Oczywiście naukowcy mają swoje badania, a ja tylko piszę to, co zauważam.
Moja córka uwielbia bawić się samochodami i jedno z pierwszych jej słów to "auto". Ja sama bawiłam się w dzieciństwie i lalkami i pistoletem i samochodzikami i to bardziej kultura i otoczenie wymuszają na dziecku pewne zachowania. Pamiętam od mamy słowa "dziewczynce to nie przystoi łazić z chłopakami po drzewach i bawić się w wojnę, baw się lalkami". Pamiętam też jak na technice w szkole zazdrościłam chłopakom, że wbijają gwoździe kiedy dziewczynom kazali szyć fartuszki.

"Jeżeli wiesz wszystko, to znaczy, że zostałeś źle poinformowany" - przysłowie chińskie.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sjw4ztyz9vlop.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...