Skocz do zawartości
Forum

Powiększona komora


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli źle trafiłam to wybaczcie, mam problem. Trzy tygodnie temu byłam u lekarza na usg, wtedy lekarka zwróciła uwagę na powiększoną komore mózgowa, która wówczas wynosiła lekko poza normę- 10,3mm. Dziś byłam na kolejnym badaniu(25tc) i komora nadal się powiększa wynosi ponad 12 mm. Dostałam skierowanie do poradni prenatalnej. Czy któraś z was miała podobny problem? Bardzo się martwie

Odnośnik do komentarza

Witaj,

ja miałam w 30 tyg 12,4 . Pierwsze pytanie czy konsultowałaś to z innym lekarzem ? w I ciąży faktycznie synek miał poszerzone komory - mieliśmy skierowanie do szpitala specjalistycznego -rozważano decyzję o wcześniejszym porodzie. Komory w 33 tyg nie ulegały powiększeniu. Zdecydowano że po porodzie zbada się dziecko. Wykluczono wadę . Uroda dziecka - troszkę większa główka. U córki inny ginekolog też powiedział że są poszerzone komory , jednakże drugi ginekolog wykluczył poszerzenie. Powiedział że zmierzono zły odcinek przez co zawyżono wynik.

Odnośnik do komentarza

Lekarka powiedziała mi że do 30 tygodnia ma prawo się nadal poszerzać, a ja jestem już w 25 i jest poza normą i to nie małą. Nie konsultowałam tego z innym lekarzem, nie wiem dlaczego moja lekarka widząc już na początku że chociaż te 0,3 mm było za dużo nigdzie mnie nie skierowała tylko dopiero po 4 tygodniach. W jednej z przychodni powiedziano mi że w tak wysokiej ciąży i tak już nic nie da rady zrobić. W środę idę do podobno najlepszego ginekologa na pomorzu żeby powiedział mi co dalej mam robić :(

Odnośnik do komentarza

Do kogo idziesz? ja jestem z pomorza :-) Byłam w gdyni na konsultacji w Dąbrówce u p. matyszczak coś takiego - poradnia badań genetycznych. Ale bardzo chwalę sobie wizytę w Endomedzie na Opolskiej u dr Macieja Stukan - bardzo dokłądne usg, wywiad obszerny , naprawdę wielki szacunek za podejście do pacjenta . Poza tym moim lekarzem prowadzącym był dr Piotr Augustyniak też z gdynii - to on wykrył poszerzenie . Na klinicznej powiedziano mi bym zaufała jemu i wg jego wskazówek postępowała bo to dobry lekarz (bardzo go chwaliłam ale jednak bardzo mnie nastraszył - drugą ciąże prowadziła mi dr. Stachowiak z Gdańska)

Odnośnik do komentarza

nie masz czasem chłopca ? u płci męskiej zdarza się często że te komory są poszerzone do ok 12,6. Na klinicznej powiedziano mi że przy tak małych odchyleniach nic się z tym nie robi prócz kontrolnych usg . Przy wyniku powyżej 15 - szybciej poród ze względu na to że dziecko potrzebuje pomocy neurochirurga.

U ciebie napewno skończy się wszystko dobrze - nie masz dużego poszerzenia i nie patrz na to że to wzrosło mi też na początku .. lekarze jak trafiłam do szpitala na porodówkę w ogóle nie przejęli się tym poszerzeniem.

Odnośnik do komentarza

Dziękuje wam kobietki za odpowiedzi ;) Tak mam chłopca, słyszałam że u nich takie odchylenia to norma. Mnie prowadzi dr.Pilarska w Gdyni, dostałam skierowanie od niej właśnie na Dąbrówke, ale tam mi powiedzieli, że dopiero termin pod koniec lipca i że i tak w 25 tygodniu nic nie da się już zrobić.. A ide w środe do profesora Krzysztofa Preisa.

Odnośnik do komentarza

to prawda 25 tydz. to zbyt późno by zobaczyć pewne odchylenia , ale mi w 32 tyg spr. kręgosłup , bo jeśli nic z nim nie jest tzn nie ma rozszczepu to poszerzenie jest uwarunkowane genetycznie może wy mieliście równieżalbo ktoś z rodziny a tego nie wiecie... u nas każdy mówił że synek ma dziwny kształt - wynik rezonansu jest identyczny jak dziadka... czytając opisy - identycznie one brzmiały. Poszerzenie zbiornika wielkiego. obie komory symetrycznie poszerzone. itp. Dodam że synek rozwija się umysłowo na poziomie ponadprzeciętnym - jesteśmy pod opieką ośrodka OWI ale ze wzg. na opóźnienie ruchowe spowodowane zupełnie czymś innym.. doszło w którymś momencie do niedotlenienia niewiadomo kiedy ..daj znać w środę

Odnośnik do komentarza

Witam was kobietki, wczoraj nie zdołałam dostać się do kompa. A więc.. lekarz wykluczył wodogłowie, w uwagach dodatkowych napisał mi coś takiego: Nieznaczne poszerzenie komór bocznych oraz komory III i równoległe ustawienie rogów przednich może nasuwać podejrzenie częściowej agenezji ciała modzelowatego- nie jest możliwe jednoznaczne stwierdzenie tego w chwili obecnej. Wskazana po urodzeniowa kontrola USG przezciemiączkowa. Ciężarna nie wymaga w chwili obecnej dodatkowych badań.

Także nie mam pojęcia co to jest za podejrzenie, wczoraj trochę o tym poczytałam że to dziecko z opóźnioną reakcją na różne bodźce, często z padaczką itp. Więc obiecałam sobie że nie będe czytała więcej nic na ten temat, bo to będą najgorsze miesiące mojego życia czekając na poród by wiedzieć co z małym.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...