Dziś pytanie - dziś odpowiedź

Wasze sposoby na poszukiwanie pracy?

Ulla

Ulla

Dziewczyny niektóre z was znalazły się w takiej sytuacji nie raz, nie dwa. Wasi bliscy także. Jakie znacie "skuteczne" sposoby na poszukiwanie pracy? Może to będzie dobry zbiór ciekawych rozwiązań dla osób szukających:)

--

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

27582 ulla Kobieta, 39 lat, Jaworzno

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Margeritka

Margeritka

Ula na pewno warto czytac gazety typu anonse, gdzie są ogłoszenia o pracy, wysyłać cv przez internet, trzeba też pytać znajomych i uzbroić się w cierpliwość, samemu też dzwonić,nie tylko wysyłać cv

27583 margeritka Kobieta, 33 lata, Lublin
katia2902

katia2902

Ja zawsze znajdowałam pracę tylko z ogłoszeń w serwisach internetowych z ogłoszeniami o pracę. Gazet nie warto kupować, bo w necie jest to samo. Ale tak naprawdę zależy dużo w jakim charakterze szukamy pracy bo jak ktoś chce pracować w sklepie to łatwiej znajdzie szukając kartek wywieszonych na sklepach, a inżynier może szukać też pracy poprzez serwisy branżowe.

--

"Jeżeli wiesz wszystko, to znaczy, że zostałeś źle poinformowany" - przysłowie chińskie.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sjw4ztyz9vlop.png

29875 katia2902 Kobieta, 35 lat, Łódź
domi81

domi81

Ulla na pewno nie zaszkodzi popytać w śród znajomych, oczywiście ogłoszenia w internecie ostatnio zauważyłam że dużo ludzi daje ogłoszenia na fb

--

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

29923 domi81 Kobieta, 38 lat, Lublin-Świdnik-Minkowice
Ulla

Ulla

no właśnie na necie już w wielu miejscach się potrafią ogłaszać

--

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

27582 ulla Kobieta, 39 lat, Jaworzno
psycholog Kamila Krocz

psycholog Kamila Krocz

Odpowiedź eksperta

Sposobów poszukiwania pracy jest wiele, ale faktycznie skuteczność ich zależy też m.in. od tego, jakiego charakteru pracy szukamy. Mogą to być portale pracy (np. praca.pl, pracuj.pl), oferty pracy w prasie branżowej, poszukiwanie pracy przez agencje rekrutacyjne i agencje pracy tymczasowej. Istnieje też tzw. networking, czyli praca z polecenia. Trend ten rozwijają programy referencyjne w firmach - płaci się pracownikowi za polecenie kogoś z jego znajomych, kto nadawałby się na dane stanowisko. Młode osoby, np. po studiach, szukają pracy w biurach karier, biorą udział w konkursach (np. "Grasz o staż"), szukają na targach pracy, podczas dni kariery organizowanych przez różne organizacje studenckie itp. Czasem jest tak, że interesuje nas konkretna branża, a nawet firma, w której chcielibyśmy pracować i wówczas najlepiej wziąć sprawy w swoje ręce, np. wysłać swoje dokumenty do tej firmy, napisać maila, zadzwonić, dopytać o dostępne oferty pracy, rekrutację na dane stanowiska, przejrzeć ofertę firmy na jej stronie www (np. w zakładce "Praca").

27620 psycholog-kamila-krocz Kobieta, 33 lata, Lublin
~Amila

~Amila

Ja przeglądam od 3 miesięcy strony internetowe z ofertami pracy. Praktycznie non stop. Mam nadzieję, że coś w końcu znajdę. Teraz zaczęłam przeglądać te mniej znane portale np. pracastala.pl. Zauważyłam, że tam pojawia się dużo aktualnych ogłoszeń i takich, których na większości tych popularnych serwisów nie ma.

anaaa

anaaa

ja też z tych poszukujących .. ech.. i też raczej przez internet szukam.. dostałam kiedyś w urzędzie pracy nawet kiedyś kartkę ze stronami serwisów ogłoszeniowych

39877 anaaa Kobieta, 37 lat, Polska
adasaga3

adasaga3

nikawa
A ja naiwnie czekam, aż mnie praca sama znajdzie ;)

Nikawo, nie wiedziałam że nie pracujesz. Masz małe dziecko to się nim naciesz, jeszcze się w życiu napracujesz. :-)
Ja sobie tak powtarzam kiedy mnie nachodzą myśli o pracy. Na wszystko w życiu jest czas. Jest czas na pracę i czas na wychowywanie dzieci.

39504 adasaga3 Kobieta, 39 lat, Racibórz
nikawa

nikawa

adasaga3, ja mam zajęcia dodatkowe. Odskocznie od tego, co w domu. Tak dla zdrowia. W dodatku po kierunku, co dla mnie ważne, żeby całkiem nie wypaść z rynku. Są też zlecenia, które mogę wykonać przed komputerem, dzięki czemu zarywam nocki. Ale nie narzekam. Póki córeczka jest mała, to takie zadania mnie satysfakcjonują. Nawet je bardzo lubię i mogłoby być ich więcej. I jest tak, jak napisałam. Do tej pory zlecenia znajdowały mnie same. Może praca też mnie znajdzie ;)
I szczerze, to zawsze chciałabym mieć czas zarówno dla rodziny, jak i na pracę...
Dziećmi pragnę się cieszyć stale. Nie tylko jak są małe:P

35628 nikawa Kobieta, 34 lata, P