Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

agullek26
Mam pytanko czy ktoś podawał dziecku humanę sl?jak dziecko czuło sie po nim?co ma zrobić mój synuś ma straszne zaparcia nie robi sam kupki muszę mu pomagać co mam zrobić żeby mu pomóc?

jesli karmisz zmien diete na lekkosstrawna a jesli mleczko...hm moj syn pil to mleko i bylo ok.ale tylko z kaszka bo na cycy tez byl.na twoim miejscu poszlabym do lekarza powiedziala co jest bo jak mu pomagasz?mam nadzieje ze nie termometrem jak czasem slysze niektore dziewczyny tak robia a to mozna biedy narobic tylko.jak meczy sie mocno to podaj czopek glicerowy i pokaz malego pediatrze.

Odnośnik do komentarza

antalis
Termometrem trza umiec - bo to chodzi tylko by podrazniac odbyt a nie wsadzac do dupci. Lepsze sa czopki glicerynowe.

Co do mleczka - idz do lekarza a do tego czasu jesli mozesz podawaj inne mleko np NAN HA. Maluszek moze okazac sie alergikiem albo po prostu nie tolerowac tego mleczka a zaakceptowac inne.

wszedzie czytalam ze nie mozna nawet podrazniac odbytu ja w kazdym razie jak mala miala tak mi sie wydawalo zaparcie to czopki podalam glicerynowe sa specjalne nawet dla malenkich dzieci tylko w aptece trzeba powiedziec.mleko nan ha nie jest dla alergikow tylko dla dzieci w ktorych rodzinie jest alergia i jest prawdopodobienstwo wystapienia jej a jesli jest alergikiem to nie mozna go podawac tylko bebilon pepti lub nutramigen.chociaz moj syn byl alergikiem i humane sl tolerowal dobrze.ale roznie dzieci na nia wlasnie reaguja moze trzeba zmienic fzktycznie ale to juz lekarz musi zadecydowac nie mama.a ja dlatego jestem takim przeciwnikiem termometru bo moja siostra tak "pomagala"dziecku i do roku czasu musiala mu tak pomagac bo potem dziecko bez pomocy nie umialo sie wyproznic.

Odnośnik do komentarza

Edyta mysle ze wszystko co pisze nierzesz zbyt doslownie i osobiscie odbieram Twoje posty jako negacje czyjegos zdania - mnie nauczono w szpitalu jak sie pomaga dziecku ( byla taka koniecznosc a czopka nie mozna bylo malemu dac ).Wiadomo ze nie jest to super sposob ale czopki tez nie sa rozwiazaniem na dluzsza mete.Jednorazowe uzycie termometru nie "rozleniwi dzieciaczka" . Co do tego jakich czopkow sie uzywa - wiem , maz jest farmaceuta a siostra polozna.
Co do mleka NAN HA wiem jakie to mleko i ktore dzieciaczki moga go pic bo sama podawalam je swojemy synkowi. I nie moga go pic dziecieczki ze skaza. Poki jednak ta nie jest zdiagnozowana - mozna przypuszczac ze maluszek nie toleruje tego konkretnego mleka a nie mleka wogole. Mleczko NAN jest najlepiej lolerowanym mleczkiem wsrod dostepnych na rynku ( wyczytane w artykule z internetu ) stad je polecilam.W dodatku podałam je jako przykladowe o czym swiadczy skrot "np.".
Mama jesli nie ma natychmiastowej mozliwosci wizyty lekarskiej - musi podjac jakies kroki bo przeciez nie zostawi dziecka bez jedzenia a na meczarnie tez skazywac raczej nie bedzie chciala ( mowie tutaj o maluszku ktory jest tylko na modyfikowanym i nie mozna mu podac innego pokarmu ).

Tak jak juz pisalam wczesniej - najlepiej jak najszybciej zglosic sie do lekarza ( ja bym chyba z kupka poszla ).

Szczęsliwa mama

Odnośnik do komentarza

antalis nie wsciekaj sie tak bo ja wcale nic zlego nie mialam na mysli i bron boze nie neguje wszystkiego co piszesz nie wiem dlaczego przyszlo ci to do glowy a jesli odnioslas takie wrazenie to przepraszam cie bardzo.:white_flag:pisalam tylko jakie ja mam zdanie ale niczego nie narzucam.co do mleka to mam ogromne doswiadczenie z karmieniem alergikow bo mam tego w rodzinie sporo i moj syn tez walczy z ta choroba juz bo alergia pokarmowa przeksztalcila mu sie w astme w blyskawicznym tempie i nic nie mozna z tym bylo zrobic taki organizm(na alergii ja juz niestety zeby zjadlam i wcale sie nie ciesze z tego powodu).dlatego pisze ze humana sl to mleko sojowe ktore podaje sie takim dzieciom i dziewczyna pytala o nie to widac je podaje a jesli podaje to przepisane przez lekarza bo jest na recepte.wiec jesli maly ma problemy z zaparciami po nim to widocznie trzeba podac bebilon pepti -hydrolizat serwatki ktory podaje sie dzieciom z alergia i on ma dzialanie rozluzniajace na kupki bo zawiera w skladzie serwatke ktora ma dobroczynny wplyw na sluzowke jelita i przy nietolerancji laktozy jest wskazana jak najbardziej .tak samo nutramigen ten jest hydrolizatem kazeiny ale on u starszych dzieci jest nieakceptowany ze wzgledu na smak.co do termometru to kazda ma swoje zdanie i sposoby i nie chce tu podwazac twego zdania ja tylko sie boje podejmowac sie takich sposobow a skoro borykalas sie z takim problemem to pewnie wiesz sama co robic w takich przypadkach i jak to robic wiec nie bede tu dyskutowac.w kazdym razie nie chcialm cie urazic i sorry wielkie mam nadzieje ze nie masz do mnie urazy i nie bedziesz miec.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

dziękuje wszystkim za radę problem mamy rozwiązany.Maly na buzi ciągle miał wysypkę i rumienie,zaparcia,i ciągle był rozdrażniony.Od 2 tygodni jest na mleczku Nutramigen dla alergików i problem się rozwiązał,robi sam kupki buzie ma śliczniutką,jest spokojny cały czas uśmiechnięty:36_4_10: okazało się że ma skazę białkową.Mam nadzieję że mu to minie ale na razie cieszę się że jeden problem mamy z głowy a nasz synuś jest szczęśliwy.Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

http://suwaczki.maluchy.pl/li-24849.pnghttp://www.suwaczek.pl/cache/dc3fdd91f8.png

[url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...