Skocz do zawartości
Forum

Boję się, że jestem w ciąży


Gość ola_m111

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. To znów ja. Ostatnio prosiłam o pomoc bo nie wiedziałam czy jestem w ciąży część odpowiedziało że raczej nie... Więc może zacznę od początku. Jak już wcześniej mówiłam kochałam się z swoim chłopakiem i przy stosunku pojawiła się krew... Do tej pory wydziela się ze mnie te wydzieliny.... Tylko że teraz doszedł ból podbrzusza... I bierze mnie przeziębienie... Trochę się zaczynam bać a nie mam czasu iść do lekarza bo ciągle pracuje...

Odnośnik do komentarza

Ola_m111, jak tu już kiedyś ktoś napisał, my nie mamy szklanej kuli...nawet, gdybyś zadzwoniła do lekarza, to z pewnością zaprosiłby Cię do gabinetu.
Z takimi objawami, musisz pójść do lekarza. Poszukaj gabinetu otwartego w późnych godzinach. Ja kiedyś na wizycie byłam o 20:00. Zdrowie najważniejsze. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Ola, to może być poważna sprawa, nie lekceważ tego, czasami naprawdę lepiej opuścić jeden dzień w pracy, potem najwyżej jakoś odpracować, bo widzę, że to dla Ciebie ważne, zacząć leczenie na początku choroby, niż odłożyć w czasie, a potem, może się zdarzyć, trzeba brać silniejsze leki....
To raczej coś, z czym nie powinnaś zwlekać, nie chcę straszyć, ale czasami z niedopatrzenia wynikają powikłania.
Ja radziłabym zgłosić jak najszybciej, jak to tylko możliwe, do lekarza.
Skoro się boisz i masz obawy, a te objawy nie ustąpiły, postaraj się jednak o wizytę, namawiam gorąco.
Musisz uświadomić sobie, że Twoje zdrowie jest ważne, powinno być najważniejsze,...a praca moim zdaniem może poczekać. A jeśli z tego powodu zaniedbania tylko pogorszyła się sytuacja? Pomyśl o tym, lepiej wiedzieć, niż żyć w stresie i niewiedzy, już byś miała leki i pewnie lepiej się czuła, wierzę, że jednak znajdziesz trochę czasu dla siebie. Trzymaj się dzielnie, pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Przeziębienie nie ma wpływu na wynik testu. A czy swędzi i piecze? Piszesz 'wydzielina' i napisałaś też o krwi. Jeżeli ta krew już tak długo się pojawia, to zmniejsza się prawdopodobieństwo ciąży.
Rób szybciutko test, żebyś nie zwariowała z tym wszystkim. Ale. niezależnie od wyniku czeka Cię wizyta u lekarza. Życzę Ci byś była zdrowa!

Odnośnik do komentarza

Ola, ale uwierz mi , nie ma się czego bać, naprawdę...coś Ci doradzę. Poszukaj lekarza w swojej okolicy, podpytaj, jeśli możesz, jeśli nie, też nie czekaj...musisz iść do lekarza, ale nie bój się wizyty, opowiedz o tym, tak jak, tu, co Cię niepokoi....jeśli wstydzisz się zacząć rozmowę, lekarz sam zapyta...ale proszę, nie bój się. Teraz robisz zdecydowanie gorzej, nie idąc....musisz pokonać strach i koniecznie udać się do lekarza. Wierzę, że dasz radę, pomyśl, że to dla Ciebie i być może maleńkiej Kruszynki w Tobie....może nie jesteś już sama i powinnaś też pomyśleć o tej Kruszynce...naprawdę dobrze się zastanów, lekarz przecież nie zrobi Ci nic złego, przepisze leki, doradzi, pomoże...a my tu nie mamy po prostu takiej wiedzy. Pomyśl o tym. Uwierz mi, naprawdę nie musisz się bać, przecież inne osoby też chodzą do lekarzy..a tak możesz pogorszyć stan swojego zdrowia.

Odnośnik do komentarza

Nie boję się lekarza... Boję się wyniku... Boję się reakcji moich bliskich jeśli się dowiedzą że to ciąża... A krew pojawia się tylko przy stosunku... Teraz powoli wszystko wraca do normy już mnie brzuch nie boli... Miałam chwilowe zmiany w kolorze moczu ale teraz jest już dobrze... A test muszę zrobić jutro bo to się chyba robi od rana...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz zrobić test, najlepiej rano, jak pójdziesz do łazienki należy się umyć i ..nie od razu, z pierwszego, tylko ze środkowego strumienia siusiu. Test pokaże Ci wynik, najlepiej chyba dopiero po 10, 11 dniach, tak mi się wydaje, wcześniej może nie wyjść jeszcze..
Moim zdaniem, im szybciej się dowiesz, tym lepiej....a jeśli wyjdzie pozytywnie, to przecież i tak musisz powiedzieć...
Strach już teraz nie pomoże ...powodzenia...

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, czy Ci gratulować ;) ale dobrze, że jedno wyjaśniłaś. Niestety problem pozostał, tym bardziej pójdź do lekarza. Kiedyś będziesz wyczekiwać tych dwóch kreseczek. Zadbaj o siebie, byś nie miała w przyszłości problemów. A na 'pocieszenie' napiszę Ci, że chyba każda kobieta prędzej czy później przeżywa swoją urojoną ciążę ;)
Zdrówka!

Odnośnik do komentarza

Myślę, że na tę chwilę to dobra wiadomość dla Ciebie. Na Dzidzię trzeba być gotowym, a Ty jeszcze nie jesteś, więc dobrze, że tak wyszło. Teraz tylko wizyta z powodu choroby i ....będzie dobrze. Pisałaś, że się nie boisz lekarza, to myślę, że wkrótce do niego powędrujesz. Trzymam kciuki. Już się nie martw, to, czego się bałaś, minęło.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...