Skocz do zawartości
Forum

Kobieta w ciąży a Urząd Pracy


Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem w trzecim miesiącu ciąży i urząd pracy nie chciał mnie za rejestrować a nie mam żadnego ubezpieczenia do lekarza aby iść pomoście mi gdzie moge się udać z tym problemem i czy lekasz ma prawo przyjadz mnie gdy nie mam ubezpieczenia

Odnośnik do komentarza

Witam. Zarejestrowałam się w urzędzie pracy, stawilam się na wizytę. Dostałam skierowanie w sprawie pracy, lecz dzień wcześniej dowiedziałam się od lekarza, że jestem w ciąży. Poinformowałam pracodawcę o ciąży. Pan mi wpisał, że nie przyjął mnie z powodu stanu zdrowia. Stawiałam się w urzędzie i o wszystkim powiedziałam. Pani z urzędu zaczęła się bezczelnie śmiać i kazała mi podpisać oświadczenie, że do tygodnia muszę przynieść zaświadczenie, że jestem niezdolna do pracy z tamtego dnia, inaczej zostanę wyrejestrowana. Sorry bardzo, ale który lekarz wystawi mi takie zaświadczenie z wcześniejszą datą. Owszem lekarz wystawił mi takie zaświadczenie, ale z datą dzisiejszą. Dziś byłam na wizycie w UP i pani mówi, że data się nie zgadza, więc zostanę wyrejestrowana. Nie mam już siły walczyć z urzędem. Czy mogą mnie tak po prostu wyrejestrować?? Pracy nie odmówiłam, już tłumaczyłam. Zresztą wydaje mi się nawet, że jedną mogłam odmówić. Jestem w ciąży mam nadciśnienie tętnicze a oni mi zaproponowali pracę w warzywniaku. Co o tym myślicie? Czy mogę coś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...