Skocz do zawartości
Forum

Plamienie zamiast okresu, czy ktoś miał na początku ciąży?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!
Znalazłam ten portal przypadkowo, poszukaując odpowiedzi na moje wątpliwości w necie...
Staramy się z mężem o dzidzię od 4 miesięcy.
Teraz, w dzień przed @ dostałam brazowe plamienie myslalam ze to okres, ale nigdy nie mialam czegos podobnego...w dzien miesiaczki mialam sluz z niewielka domieszka krwi bardzo niewielka w porwonaniu z moim obfitym okresem...Jest dzien po spodzieanej @ i nie ma nic...ani plamienia ani miesiaczki...robilam dzis test (moze za wczesnie) wyszedl negatywny...nie wiem kiedy najlepiej go powtorzyc??
Oprocz tego boli mnie dol podbrzusza jakby do okresu i kluja jajniki. Miewam od kilku dni jakby poranne nudnosci ale bez wymiotow, poza tym moze troszke czesciej siusiam i mam niewielka wysypke na twrzy...nie wiem co o tym sadzic i nie wiem co robic bo ostatnio gin stwierdzil obecnosc torbieli na jajniku i w 1 dzien cyklu mialam przyklic sobie plasterek jeszcze tego nie zrobilam bo ciezko powiedziec czy to miesiaczka (no przynjamniej nie wylada na to)

Czy moge byc w ciazy??
kiedy najlepiej powtorzyc test?

Z gory dziekuje za odpowiedz

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

czasem jest za wcześnie na wykonanie testu - w moim przypadku test wykrył ciąże dopiero po tyg od spodziewanej miesiączki - miałam zaburzenia hormonalne ( mięśniak ) - objawy wskazują na ciąże aleeee.... czasem sobie je wmawiamy - doszukujemy się ich - wtedy kiedy pragniemy dziecka bądź boimy się wpadki w niektórych przypadkach..także ciężko powiedzieć - ja wykonałam sobie test z krwi - jest wiarygodny w 100 % - nie jest drogi -ok 20 zł ( też miałam objawy takie jak ty - rwanie lewego jajnika, pobolewanie brzucha, nudności) - testów płytkowych robiłam 3 i żaden nie wykrył ciąży - jak spóźniała się miesiączka - a jak już wiedziałam dzięki badaniu krwi że jestem w ciąży to też sobie zrobiłam w 5 dzień od miesiączki - jedna kreska - i w 7 dzień od miesiączki - wtedy 2 kreski ale bardo blada ta druga ... ja nie sugeruje się testami płytkowymi - przy drugim dziecku od razu pobiegnę do przychodni robić test z krwi - szkoda kasy na płytkowe ..

Odnośnik do komentarza

jeżeli będziesz w ciąży proponuje iść szybko do ginekologa - ja przez mięśniaka dostawałam duphaston - dawkę hormonu podtrzymującego ciąże - przy torbielu na jajniku koleżanka też dostawała ten lek - hormony wtedy szaleją jeżeli ma się jakiekolwiek problemy kobiece tego typu, a lepiej go brać niż pluć sobie w twarz - gdyby nie ten lek - dziś nie miałabym synka przy sobie ...

Odnośnik do komentarza

Czesc Dziewczyny, jetem tutaj nowa. Od prawie 3 lat nie biore pigulek i nie uwazamy z mezem. W wakcje mialam plamienie pred okresem 2 dniowe i juz myslalam ze ta ciaza no ale niestety okazalo sie ze nie :(
Cykle mam bardzo nieregularne potrafia trwac nawet 21 a jak mam 26 to jest pelnia szczescia.
Teraz jestem w 22 dniu cyklu. W 16 mialam pierwsze plamienie, pozniej nastapiloc znowu 18. Zestresowana poszlam do lekarza, bo i do tego praktycznie od tygodnia bolal mnie brzuch a persi strasznie bolaly i sa do teraz powiekszone do tego posmak metalu w ustach przy jedzeniu najczeciej jajek. Lekarz po przebadaniu wykluczyl ciaze. powiedzial ze jest albo za wczesnie bo nie widzi zeby sie macica powiekszyla. Zlecil mi bete, badanie usg i badanie usg piersi. Beta mi wyszla ponizej 2. Od srody mam jakby okres ale to raczej przypomina plamienie i dalej bola piersi. Nie wiem czy mam robic test, czy zaczekac do 29 bo wtedy mam miec to usg. Glupie mysli chodza, bo jak nie ciaza to moze cos innego...aczkolwiek bardzo bym juz chciala miec dzidzie.
Dzieki z gory za jakis komenatrz :)

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie Panie na forum. Zwracam się do was z takim zapytaniem iż bardzo liczę na waszą pomoc.

Według mojego kalendarzyka 13 marca w niedziele powinnam dostać miesiączkę. Jednak jej nie dostałam. Natomiast w nocy z poniedziałku na wtorek miałam obfite krwawienie, które trwało do wtorku wieczora. Wstając w środę rano i podczas porannej higieny zauważyłam, że nie mam już okresu, ale występuje tylko brązowawa wydzielina. w czwartek także nie miałam żadnego krwawienia tylko tą wydzieline, ale wieczorem okazało się, że krwawienie wystąpiło i ustało w nocy z czwartku na piąte. Cały dzisiejszy dzień także nie miałam krwawienia, ale wystąpiła ta brązowawa wydzielina.
Mało tego na dodatek w środe około popołudnia kiedy stałam na przystanku autobusowym dostałam nagłe uderzenie ciepła. Momentalnie było mi strasznie gorąco i czułam jak pot mi ścieka po karku. Było mi strasznie nie dobrze i mdliło mnie, czułam się wycieńczona. Był to jednak jednorazowy przypadek nigdy wcześniej czegoś takiego nie miałam.
Kompletnie nie wiem co się ze mną dzieje. Nie wiem czy to jest z powodu wysokiego ciśnienia czy też ze zmianą pogody, albo jakimiś zmianami zachodzęcymi w moim organiźmie. Wcześniej jednak zdarzało mi sie, że okres czasami dostawałam tydzień wcześniej czy dwa tygodnie później albo nieraz w ogóle go nie dostałam, ale nidgy nie miałam czegoś takiego jak teraz, że zamiast miesiączki występowało u mnie plamienie.

Test mam już kupiony i leży na półce. Jednak mogę zrobić go dopiero rano.
Chciałabym się dowiedzieć do tego czasu czy to może być ciąża czy to tylko moje obawy.
Każda informacja będzie dla mnie bardzo cenna. Czekam niecierpliwie na odpowiedź i pozdrawiam gorąco.

Odnośnik do komentarza

moze za bardzo ci zalezy na ciazy i podswiadomo sobie to wmawiasz..ja kiedys robilam tak samo ...ale 2 dni to za malo by stwierdzic ciaze..a o tym brudzeniu o ktorym piszesz to prawdopodobnie zapowiedz okresu nadchodzacego...czasem sie zadarza ze jest plamienie implantacyjne ktore wystepuje na tydzien przed okresem ale zdarza sie tak naprawde bardzo zadko,ja bedac w ciazy nie mialam zadnych pamien,brudzen..nawet nie wiedzialam ze jestem w ciazy poprostu okres spoznial mi sie 2 tyg.

Odnośnik do komentarza

Moja historia wyglada tak,ze postanowilam od maja starac sie o dzidziusia. Poszlam do lekarza w kwietniu i dostalam pelno lekow bo mam PCOS. JEdnak najpierw mialam wywolac okres poprzez branie luteiny przez 7 dni 2 razy dziennie dopochwowo... 3 dni po odstawieniu luteiny zaczelo sie plamienie ale bardzo skape, nawet zastanawialam sie czy wkladke przyklejac ale w razie gdyby sie rozkrecilo chodzilam z wkladka. Kolor z poczatku brazowy, potem troche czerwonawy ale zadnych skrzepow. Malo tego to od pierwszego dnia tej pseudo @ zaczely bolec mnie piersi i bola do dzis, mam wrazenie ze codzien coraz mocniej. Plamienie trwalo ok 3 dni no moze 3,5 ;) w tej chwili w zasadzie nie dolega mi nic procz tych bolesnych piersi i od czasu do czasu bolu brzucha. Dzwonilam do ginekologa bo teoretycznie od dzis powinnam zaczac brac clostillbegyt ale kategorycznie zakazal. Kazal natomiast zrobic test ciazowy,ktory dzis zrobilam i wyszedl niegatywny. Mysle sobie,ze moze to za wczesnie bo jesli to ciaza to bylby dopiero ok 12 dni od zaplodnienia... aha dodam,ze okolo 8 dnia od zaplodnienia robilam beta HCG i wyszlo ujemnie :( bardzo bym chciala by to byla ciaza i sie zastanawiam czy ktoras z was tak miala?

Odnośnik do komentarza

Oznaczanie obecności gonadotropiny hCG w moczu lub krwi kobiety jest metodą wykorzystywaną w testach ciążowych. Hormon ten daje się wykrywać standardowymi testami od 6– dnia po zapłodnieniu - Wikipedia za AJ. Wilcox, DD. Baird, CR. Weinberg. Time of implantation of the conceptus and loss of pregnancy.. „N Engl J Med”. 340 (23), ss. 1796-9, 1999.

Czyli mogło być za wcześnie ale nie koniecznie. Poczekaj jeszcze parę dni i powtórz test, nawet zwykły z apteki.

http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zegz24oxr1w7g.png
http://www.suwaczki.com/tickers/zpbnroeqduluvlv3.png
http://www.suwaczki.com/tickers/3i498ribvup4dcbw.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny mam problem bo od 5 dni mam plamienie zamiast okresu. Podkładka jest prawie czysta ale tylko rano na papierze mam krew. Potem już czysto. Do tego mam powiększone piersi i od wczoraj mam gule w gardle i więcej śliny. Zrobiłam dzisiaj test wyszedł negatywny. Dodam że biore Duphaston. Czy to przez ten lek ?? Jak myslicie ??

http://www.suwaczek.pl/cache/6176e96931.png

Odnośnik do komentarza

HEJ kobietki

Na ogół mam regularną miesiączkę około około 11 każdego miesiąca. W styczniu miałam miesiączkę 21 stycznia. dziś jest 25 luty a tu nic...
około tydzień po miesiączce dostałam plemienia - brązowe plamki trwały około 3-4 dni. 16 lutego wystąpiły ponownie i trwają do dziś dzień - raz są raz nie ma... bolą mnie plecy, troszkę podbrzusze.... Uprawiłam "miłość" bez zabezpieczenia

Czy mogę spodziewać się maluszka :36_3_8:

W poniedziałek idę do lekarza.

Odnośnik do komentarza

Hej! Jestem tu po raz pierwszy i potrzebuję waszej pomocy/opinii.
Okres powinnam dostać ok. 2.03., ale do tej pory nie pojawiło się nic, poza niewielkim brązowym plamieniem, które trwa od 04.03. do dziś, ale jest naprawdę bardzo małe. Początkowo myślałam, że zaraz dostanę okres, ale nic się nie dzieje. Robiłam test 03.03. i wyszedł negatywny. Jutro zamierzam go powtórzyć z samego rana, ale jak myślicie, jest możliwość ciąży?
Zanim napisałam przeczytałam wątek dość dokładnie. Wiem, że w kilku przypadkach okazało się, że to ciąża, dlatego ciągle się nad tym zastanawiam. Przyznam, że nie chciałabym tego. Pierwszy test mnie uspokoił, jednak dalszy brak miesiączki znów zaczyna mnie martwić.
Dodam jeszcze, że w sierpniu ostawiłam tabletki antykoncepcyjne, a od tamtej pory narobiło mi się trochę zamieszania w organizmie. Przez pierwsze trzy miesiące od odstawienia okres spóźniał mi się około tygodnia, czasem dłużej. Teraz jednak wszystko zaczęło wracać powoli do normy, w poprzednich dwóch miesiącach był już w miarę wyregulowany.
Kochając się z chłopakiem używaliśmy prezerwatyw, chociaż kilka razy zdarzyło się, że na początku wchodził we mnie bez. Później jednak zawsze prezerwatywę zakładał.
Miesiąc temu także miałam podobne plamienie, jednak wcześniej niż teraz, a zaraz po nim przyszedł okres. Wtedy jednak, ze względu na to, iż jestem w związku na odległość, nie uprawiałam seksu. Teraz nie dzieje się nic. Nie mam też prawie żadnych objawów ani przedokresowych, ani ciążowych. Jedynie raz na jakiś czas zakłuje mnie lekko podbrzusze i wyskoczyło mi kilka pryszczy, co zawsze miało u mnie miejsce przed miesiączką.
Nie wiem co mam o tym myśleć, może któraś z was miała podobną sytuację?

Odnośnik do komentarza

Margeritka
czarno_biala a pytałaś o te plamienia ginekologa?

Nie, na razie nie byłam jeszcze u ginekologa. Na początku niezbyt się tym przejęłam, myślałam, że to przed okresem, tak jak w ubiegłym miesiącu. Teraz czekam bardzo niecierpliwie do jutra, żeby z rana powtórzyć test.
Poczytałam też trochę o torbielach na jajnikach, z tego co znalazłam wywnioskowałam, że objawy są dość podobne.

Odnośnik do komentarza

Zrobiłam rano test - negatywny. Ale ciągle nie byłam pewna, więc dla spokoju poszłam na test z krwi. Wyszedł ujemnie, także ciąża odpada, co akurat mnie cieszy :) a teraz nagle moje brązowe plamienia zaczęły robić się bardziej czerwone ;) być może okres nadchodzi. Tak czy siak do ginekologa się wybiorę, bo coś jest chyba nie do końca uporządkowane w moich hormonach, może faktycznie to torbiel?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...