Skocz do zawartości
Forum

Segregacja śmieci


Rekomendowane odpowiedzi

Ja tylko chcę powiedzieć, że u nas segregacja śmieci funkcjonuje tak jak poprzednio przed reformą tzn ogólne śmieci do zsypu, a recyklingowe zmieszane do pojemnika. Ponieważ płacę więcej niż kiedyś za to samo, to nie mam zamiaru marnować dodatkowo wodę myjąc plastikowe pojemniki po jogurtach czy puszki po szprotkach, ale skoro brudnych nie można wrzucić do recyklingu, to wrzucam do ogólnych. Na odpady bio nie ma w ogóle kontenera mimo, że dostaliśmy kiedyś wytyczne z miasta, że należy separować odpady bio. Widocznie w wysokich blokach są inne zasady, albo nikt tego nie umie zorganizować, bo byłby smród i robactwo. Przynajmniej w domu mam tylko 2 pojemniki jak dotychczas, ale też poczucie bezsensu reformy i nieudolności polskich urzędasów.

"Jeżeli wiesz wszystko, to znaczy, że zostałeś źle poinformowany" - przysłowie chińskie.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sjw4ztyz9vlop.png

Odnośnik do komentarza

Bettyy
My już przyzwyczailiśmy się do segregacji śmieci i jak już się tak utarło to szybko wchodzi w nawyk

Ale nie dawno musieliśmy uciekać z podwórka bo niedaleko nas za domem palili plastik a to strasznie brzydko pachnie A przecież mogą spakować i poczekać aż przyjadą i zabiorą :/

Bettyy przy paleniu plastiku brzydki zapach to akurat najmniejszy kłopot w tym dymie są groźne dla zdrowia dioksyny i furany oraz wiele innych paskudztw rakotwórczych, mutagennych i kancerogennych to jest takie powolne zabijanie wszystkich w koło

Odnośnik do komentarza

Zdaje się, że to jest nawet karalne.
Za dzieciaka miałam sąsiada, który spalał opony...to dopiero "zapachy" :/ pranie wiszące, na sznurkach musiało ponownie trafić do pralki.
A te opary, które dostawały się do organizmu? Strach się bać.
Niestety jest jeszcze wiele nieodpowiedzialnych ludzi.
Na naszym obecnym osiedlu niby jest segregacja śmieci, ale nie dostarczono nam wszystkich pojemników. Np. jest pojemnik na szkło kolorowe, a nie ma na białe. Czy mam wychodzić z założenia, że biały to też kolor i tam wrzucać słoiczki? :)

Odnośnik do komentarza

Witajcie, ja już prawie odkopałam się z remontu i powoli wracam na forum :) Szukam osób, które prowadzą działalność gospodarczą i spełniają obowiązki środowiskowe - a przekonałam się, że znalezienie takiej firmy w Polsce graniczy z cudem :-/ Moja znajoma dostała karę z urzędu marszałkowskiego za nieodprowadzanie opłat i teraz się boję, że i ja taką dostanę, a za niedługo otwieram firmę. Znalazłam program do eco-outsourcingu ENVINET i wychodzi to bardzo tanio, bo tylko 360 zł rocznie jak na moje potrzeby ten pakiet by wystarczył i teraz zastanawiam się, czy warto, to świeży produkt, który dopiero wszedł na rynek i ciężko znaleźć jakieś info na ten temat. Czy wy - jeśli macie firmę - dbacie o zgodne z prawem zdawanie odpadów i odprowadzanie opłat?

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem segregacja jest istotna, byle by tylko nie wygladało to tak, że przyjeżdza ekipa, która ładuje wszystkie segregowane śmieci do jednego auta i na wysypisku wszystko znów miesza.
Postanowiłam sobie kupić nawet specjalny stojak na worki do segregacji. Znacznie ułatwia mi zadanie.

Odnośnik do komentarza
Gość Leon Ardo

Segregacja odpadów organicznych, papieru, szkła i plastiku, to prawny obowiązek każdego gospodarstwa domowego. Prezentowany nowoczesny kosz na śmieci w postaci zestawu, to nowoczesny niezbędnik w każdej kuchni. Kosz przeznaczony do tradycyjnej szafki z drzwiami lub frontem meblowym. Prosty montaż powoduje, że całość stanowi atrakcyjną ofertę dla każdego użytkownika.


Więcej na stronie
http://www.szuflandia.info/kosze_na_smieci
Odnośnik do komentarza
Gość pamelakojder

A czy wiecie gdzie wyrzucać zużyte żarówki? Wydaje mi się że mało kto z nas wie właśnie gdzie zutylizować tego typu rzeczy. Tutaj macie bardzo obszerny, a zarazem ciekawy artykuł na temat tego gdzie wyrzucić takie odpady https://forestodpady.pl/gdzie-wyrzucic-zarowki-utylizacja-zarowek/ Żarówki to bardzo poważne zagrożenie jeżeli nieodpowiednio je zutylizujemy, dla tego do naszych obowiązków nalezy to gdzie znajdą się żarówki i czy nie zaszkodzi to naszej planecie, na której żyje mnóstwo organizmów

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...